Mining Yapılan Bilgisayarı izleme

Ben Windows kullanıyorum. Bilgisayarlarımda Anydesk mevcut, telefondan veya farklı bilgisayardayken girip kontrol ediyorum. Monitör bağlı olmasına gerek yok. Mining yaptığım bilgisayarı açıyorum anydesk ile bağlanıyorum yetiyor.

Elektrik kesintisi gibi şeylerde tabii yapacak bir şeyim yok.

Selam bir tane 16 GB USB bellek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan video izleyerek Hive OS üye ol image indir Rufus'la flasha yaz rig. Conf dosyasını flasha at.

Önce laptoptan Hive OS login ol sonra mining kasanın içini aç bütün hard disklerin Power'ı sök boşuna çalışmasın.

Hazırladığın flash belleği PC'ye takbios setup a gir boot başlagıçına USB bellek al sadece ondan başlasın.

Sonra güç yönetiminde Power off last of state durumunu on yap elektrik gelip gittiğinde direkt açılsın ve USB bellekten boot etsin.

Sonra USB'den boot et hiçbir şeyi elleme taakii hiveosmasaüstü gelene kadar sonra.

Laptoptan Hive OS havuz ethermeni cüzdan miner ve OC ayarlarını yap.

Hiç korkma Türkçe ve çok basit 1-2 deneme yanılma ile halledersin.

Kolay gelsinm.

hatta ben hiveos telefona kurdum affedersin plajta bile girip bakıyorum sıcaklık artarsa fanları arttırıyorum vb...🤣 amerikadan yönet ehuehe

Son düzenleme:
Ben 8 GB flash bellek ile kullanıyorum. Ayrıca tevsiyem okuma yazması aşırı kötü flash kullanmayın kriz geçirtir bazen. En kötü saniyede en az 9-10 MB kendine kopya yapan eli yüzü düzgün flash kullanın.

Yukarıda sana yazdığımı geçenlerde bir arkadaşa kurdum kasa hatta 2 yan kapakları çıkardık fanları söktük doğal havalandırma sadece Power kablosu LAN kablosu bu kadar klavye mouse monitör hiçbir şey takılı değil hatta biostan işlemci vs. içinde energy moduna aldık buzdolabı gibi istediğin yere koy çalışsın kerata 🤣
Hatta wadan resim istedim bu şeklide.

WhatsApp Image 2021-08-26 at 19.39.29 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-08-26 at 19.39.29.jpeg

WhatsApp Image 2021-08-21 at 18.23.48.jpeg

Son düzenleme:
Baştan uyarayım biraz yazacağım sabırla oku. Bende Ryzen 5 3600 var. 1.2 Volt 4.2 GHz de sabit hızda çalıştırıyorum. Normalde işlemcilerler kazılacak en güzel coin monero dur. Fakat daha sonradan fark ettim ki kazılacak daha güzel bir coin var haven coin (xhv). Epeydir haven coin kazıyorum fakat geçen hard fork gördü ve KuCoin'deki hesabıma haven coin çekemez oldum. Bende minerrocks sitesi yetkilisi ile Discord'tan yazışıp coinleri resmi cüzdana oradan başka yerde moneroya çevirip Binance hesabına aldım. Neden haven coin dersen monero kazarken işlemci tam hızda çalışıyor bu da elektrik sarfiyatını ve ısıyı artırıyor. Haven coin benim Ryzen 5 3600 de sadece 8 çekirdek kullanıp moneroya göre daha az elektrik harcayıp daha verimli oluyor. Yaptığım testlerde benim işlemci de 8 çekirdekte daha verimli. Bu coin algoritması gereği her işlem için 4 MB önbellek istiyor. Ryzen 5 3600 32 MB önbelleğe sabip 32/4=8 çekirdek hesabı çıkar. Şu an bu durumda 655 h/s verip günde 0.10 -0.12 kadar haven coin kazıyor. Fakat ben başka bir şey buldum haven coin kazıp moneroya çevrilip Binance hesabıma almak. C3pool ya da moneroocean sitesinde haven coin kazıp kazılan coin karşılığı kadar size monero yatırıyor. En iyi yöntem bu ve tavsiyemde bu. Monero kazım hızımı merak edersen 1.2 Volt 4.2 GHz sabit hızda sanırım 7100-7200 h/s ye görmüştüm.
Detaylı anlatışın için teşekkür ederim. Sadece Monero ve Haven coin işini halledemedim.
HiveOS kurup binancepool a bağlayıp kaldığım yerden devam ediyorum.
Benimde işlemcim Ryzen 5 3600 o yüzden senden ricam. Monero veya haven coinle ilgili tecrübelerini benimle paylaşman.
Moneroyu denedim sadece ancak hive os üzerinden ETH la ayırım yapamadım.
Morero kazımı yaptırıyorum ama Hive sisteminden İşlemcimi göremiyorum.
Bu konuda bana yardımcı olursan çok mutlu olurum.
Selam bir tane 16 GB USB bellek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan video izleyerek Hive OS üye ol image indir Rufus'la flasha yaz rig. Conf dosyasını flasha at.

Önce laptoptan Hive OS login ol sonra mining kasanın içini aç bütün hard disklerin Power'ı sök boşuna çalışmasın.

Hazırladığın flash belleği PC'ye takbios setup a gir boot başlagıçına USB bellek al sadece ondan başlasın.

Sonra güç yönetiminde Power off last of state durumunu on yap elektrik gelip gittiğinde direkt açılsın ve USB bellekten boot etsin.

Sonra USB'den boot et hiçbir şeyi elleme taakii hiveosmasaüstü gelene kadar sonra.

Laptoptan Hive OS havuz ethermeni cüzdan miner ve OC ayarlarını yap.

Hiç korkma Türkçe ve çok basit 1-2 deneme yanılma ile halledersin.

Kolay gelsinm.

hatta ben hiveos telefona kurdum affedersin plajta bile girip bakıyorum sıcaklık artarsa fanları arttırıyorum vb...🤣 amerikadan yönet ehuehe
Hive OS gerçekten iyiymiş. Diğer tüm ayarlarıda yaptım artık senin gibi plajlarda gezebilirim 😂

Tamam Ryzen 5 3600 varsa çok iyi sana kendi yöntemimi görsellerle anlatacağım.
Öncelikle monero adresini Binance'tan al. Hive OS'ta wallets kısmından monero cüzdanı aç. Ethereum cüzdanını nasıl açtıysan aynı o şekilde açmalısın. Sonra Flight sheets kısmına tıklayınca senin ETH kazdığın Flight sheet aşağıda görünecek GÖRSEL 1'deki gibi. Edite tıkla GÖRSEL 2'deki add miner a tıkla. Aynen GÖRSEL 3'teki gibi boş alanlara ne görüyorsan onu uygula. Wallet yazan yerdeki isim senin cüzdan ismi olacak. Sonra setup miner Config'e tıkla ve GÖRSEL 4'teki ekranda ne görüyorsan aynen uygula ve önemli olan Pass yerindeki yazının yanına ~cn-heavy/xhv yazman. Bu çok önemli çünkü xhv kazmanı ama monero ödemesi almanı sağlayan ayar bu. Hepsini yaptıktan sonra apply changes yap. GÖRSEL 5'teki gibi soldan bu havuza isim ver ve Update yap ve işlemi bitir bu kadar. Mining başladığında 2'ye basarak işlemci miningini görebilirsin.
*** şunu da unutma xmrig fee si yüzde 1 ve xmrig o ödemeyi gerçek monero kazarak alır yani kısa bir süre monero kazıp senin kazıma devam eder bunu sorun etme. bunu yaptığını fan sesinden anlarsın. 100 dakikada 1 dakika gibi düşün. ethereum kazarkende var zaten bu sistem.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

kazdığın site ve kazım bilgilerine ulaşacağın bilgiler GÖRSEL 6 ve GÖRSEL 7 de mevcut. varsayılan min ödeme 0.003 ama sen sitede bulunan setup kısmından ayarlayabilirsin.
6.JPG
7.JPG

Son düzenleme:
Tamam Ryzen 5 3600 varsa çok iyi sana kendi yöntemimi görsellerle anlatacağım.
Öncelikle monero adresini Binance'tan al. Hive OS'ta wallets kısmından monero cüzdanı aç. Ethereum cüzdanını nasıl açtıysan aynı o şekilde açmalısın. Sonra Flight sheets kısmına tıklayınca senin ETH kazdığın Flight sheet aşağıda görünecek GÖRSEL 1'deki gibi. Edite tıkla GÖRSEL 2'deki add miner a tıkla. Aynen GÖRSEL 3'teki gibi boş alanlara ne görüyorsan onu uygula. Wallet yazan yerdeki isim senin cüzdan ismi olacak. Sonra setup miner Config'e tıkla ve GÖRSEL 4'teki ekranda ne görüyorsan aynen uygula ve önemli olan Pass yerindeki yazının yanına ~cn-heavy/xhv yazman. Bu çok önemli çünkü xhv kazmanı ama monero ödemesi almanı sağlayan ayar bu. Hepsini yaptıktan sonra apply changes yap. GÖRSEL 5'teki gibi soldan bu havuza isim ver ve Update yap ve işlemi bitir bu kadar. Mining başladığında 2'ye basarak işlemci miningini görebilirsin.
*** şunu da unutma xmrig fee si yüzde 1 ve xmrig o ödemeyi gerçek monero kazarak alır yani kısa bir süre monero kazıp senin kazıma devam eder bunu sorun etme. bunu yaptığını fan sesinden anlarsın. 100 dakikada 1 dakika gibi düşün. ethereum kazarkende var zaten bu sistem.

Eki Görüntüle 1150151Eki Görüntüle 1150152Eki Görüntüle 1150156Eki Görüntüle 1150157Eki Görüntüle 1150158

kazdığın site ve kazım bilgilerine ulaşacağın bilgiler GÖRSEL 6 ve GÖRSEL 7 de mevcut. varsayılan min ödeme 0.003 ama sen sitede bulunan setup kısmından ayarlayabilirsin.Eki Görüntüle 1150176Eki Görüntüle 1150177
Çok teşekkür ederim.
Bunu da yaptım. Ancak İşlemci sıcaklığı 75 derece felan sende de mi öyle?
Hive OS üzerinden işlenci ile ilgili ayar değiştiremiyor muyuz?
Yapmam gereken ayar var mıdır?

Çok teşekkür ederim.
Bunu da yaptım. Ancak işlemci sıcaklığı 75 derece falan sende de mi öyle?
Hive OS üzerinden işlenci ile ilgili ayar değiştiremiyor muyuz?
Yapmam gereken ayar var mıdır?

Bende 64 derece. Aynen uyguladın değil mi? Xmrig için 8 çekirdek ayarı vardı attığım görsellerde.

Geri
Yukarı