Mining Yapılan Bilgisayarı izleme

mucity

Centipat
Arkadaşlar merhaba;
Evdeki bilgisayarımı çok kullanmıyorum. Genelde tüm işlerimi laptopumdan hallediyorum.
Bu yüzden evdeki masaüstü bilgisayarımı mining yapmak için ayarladım.

Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.

1- Ofiste çalışırken evdeki masaüstünü kontrol etmek, nominal şekilde çalıştığını izlemek istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olacak önerilerinizi bekliyorum.
Bunun için Anydesk kurdum ancak. Masaüstünde bir monitör bağlı olmadığı için göremiyorum.

2- Elektrik vs. gidince sistemi yeniden başlatabileceğim bi yöntem var mıdır?

3- Binance hesabımın bağlı olduğu PhoenixMiner Kullanıyorum. Yine öneriniz var ise bekliyorum.

BIOS ile elektrik gidince geri açılmasını ayarlayabilirsiniz. Last State olarak ayarlayın. Kontrol için cüzdan adresinizle verilere bakabilirsiniz ama direkt masaüstünü görmek için uzaktan kontrol programları işinizi görür.

Şimdi şu şekilde, cihazı sadece mining için kullanıyorsanız, HiveOS yüklemelisiniz. Telefon uygulaması üzerinden her türlü bilgiyi görebiliyor ve işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Fan ayarı, OC ayarı, sıcaklıklar, resetleme, kapatma vs. her türlü ayarı kendiniz yapıyorsunuz. Elektrik gidip geldikten sonra sistemin otomatik başlaması için BIOS üzerinden cihaz açılımını elektriği aldığı an açılacak şekilde ayarlamanız gerekli. Miner konusunda ise kendi tecrübelerime ve verilerime dayanarak NVIDIA kartlarda en iyi kazım T-Rex miner ile yapılıyor. AMD kartlarda ise TeamRedMiner.

Hızlı bir şekilde tüm sorularıma cevap aldım. Bunun için herkese Teşekkür ederim.
Sadece Ekran kartı değil, işlemci ile de mining yapabileceğim alternatifler var mıdır?

Hive OS kullanmak senin çaren şu an. İşlemci ile de mining yaparsın. Elektrik git geli içinde arkadaşın dediği gibi BIOS'tan last state i ayarla yeterli. Elektrik gelince Hive OS açılır mining başlar. Ben aylardır böyle yapıyorum.

Baştan uyarayım biraz yazacağım sabırla oku. Bende Ryzen 5 3600 var. 1.2 Volt 4.2 GHz de sabit hızda çalıştırıyorum. Normalde işlemcilerler kazılacak en güzel coin monero dur. Fakat daha sonradan fark ettim ki kazılacak daha güzel bir coin var haven coin (xhv). Epeydir haven coin kazıyorum fakat geçen hard fork gördü ve KuCoin'deki hesabıma haven coin çekemez oldum. Bende minerrocks sitesi yetkilisi ile Discord'tan yazışıp coinleri resmi cüzdana oradan başka yerde moneroya çevirip Binance hesabına aldım. Neden haven coin dersen monero kazarken işlemci tam hızda çalışıyor bu da elektrik sarfiyatını ve ısıyı artırıyor. Haven coin benim Ryzen 5 3600 de sadece 8 çekirdek kullanıp moneroya göre daha az elektrik harcayıp daha verimli oluyor. Yaptığım testlerde benim işlemci de 8 çekirdekte daha verimli. Bu coin algoritması gereği her işlem için 4 MB önbellek istiyor. Ryzen 5 3600 32 MB önbelleğe sabip 32/4=8 çekirdek hesabı çıkar. Şu an bu durumda 655 h/s verip günde 0.10 -0.12 kadar haven coin kazıyor. Fakat ben başka bir şey buldum haven coin kazıp moneroya çevrilip Binance hesabıma almak. C3pool ya da moneroocean sitesinde haven coin kazıp kazılan coin karşılığı kadar size monero yatırıyor. En iyi yöntem bu ve tavsiyemde bu. Monero kazım hızımı merak edersen 1.2 Volt 4.2 GHz sabit hızda sanırım 7100-7200 h/s ye görmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı