Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

Ben de normal şartlarda kartların 10 yıldan önce kolay kolay bozulacağını düşünüyorum.
Siz 2-3 yılda ölecek gibi anlatıyorsunuz.

Ben de normal şartlarda kartların 10 yıldan önce kolay kolay bozulacağını düşünüyorum.
Siz 2-3 yılda ölecek gibi anlatıyorsunuz.
"Normal Şartlarda" olmak kaydıyla dediğiniz doğru Ama Mining "Normal Şart" değil maalesef.

70 derece kısmı yanlış. 80-85 dereceyi geçtiği andan itibaren kritik. İyi bir havalandırma ortamında bir GTX 1070 bile, yükteyken 63-66 derecelerde seyrediyor. RTX kartlar da 70 derecenin üzerine çok rahat çıkıyor. Belki bazı modellerde ve bazı havalandırma sistemlerinde 70'in bir tık altında gezebilir fakat özellikle de RTX serisi bir kart için 70 derecenin üzeri çok normal. Sürekli 80-85 derece aralığında seyretmedikten sonra, 70-80 derece aralığı özellikle de güçlü ekran kartları için çok normal bir değer.

Adamlar MSI Afterburner'a boşuna 83 derece eşiğini koymamış.

Son düzenleme:
Çok oyun oynamıyorum ama yüksek sistem gerektiren oyunlar hoşuma gidiyor GTX 1070 ve üzeri almak istememin sebebi zaten bu.
Süper aradığım yorumlardan biri buydu. Mining yapılan AMD kartları direk eledim şuan.

İşçi mi bu yorulsun? Boş boş konuşmayın. Düzgün bir şekilde belirli sıcaklık miktarı üzerine çıkılmadıysa alınır. Ben şahsen almam fakat alan kişiyede sorun çıkarmaz.

Bence alınmaz. 7/24 çalıştıklarından ısıdan kaynaklı olarak ömürleri ciddi ölçüde azalıyor. Üstüne Garanti dışı kalıyorlar.

@Shinrai

Mining yapılmış kart anlaşılmaz. Ek olarak mining, kartı garanti dışı bırakmaz.

@Shinrai

Mining yapılmış kart anlaşılmaz. Ek olarak mining, kartı garanti dışı bırakmaz.
Tam olarak doğru değil. Satıcı belirtebilir. Ya da yalan söylediğini anlarız. Genel olarak kartı kullanmadıkları söylerler. Fiyat çok ucuz olduğu zaman anlaşılır. Bıraktığına dair haberler ve yazılar okudum. Tekrar gözden geçireceğim. Teknik olarak madencilik yapıldığını bulmanın mutlaka bir yolu vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…