Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

Bilen bilmeyen herkes yorum yazmış. Yok devreler aşınıyormuş yok sürekli yüksek devirde yüksek sıcaklıkta çalışıyormuş arkadaşlar bilmiyorsanız yorum yapmak zorunda değilsiniz. BIOS Modlama yapılmamış kart kesinlikle alınır. 12 yıllık ekran kartım var 8 sene OC yaparak kullandım sürekli 80 90 dereceydi daha 5 ay önce sattım hala da çalışıyor. Oyuncak falan sanıyorsunuz herhalde bu kartları.
Sen o 8 senede o kartı tam kapasite standart bir kullanıcı olarak kullandın. 30 gün mining işlemi günde 2 saat oyun oynayan birinin 360 günlük kullanımına tekabül ediyor. Çünkü sen kartı günde taş çatlasa 3-4 saat tam verimle kullanıyorsun 24 saat üzerinden devamlı akım geçen devre nasıl oluyormuş da aşınmıyormuş gülerim. Elektronik kart bu. İdeal madde değil.
Arkadaşlar fanları sağlam olan ve kartın üzerinde vuruk çizik olmayan ekran kartı alınır..
Yok ömrü bitiyor felan inanmayın..
Çin malı kapasitör mü bu ömrü bitsin..
Performansı düşer evet ama oda %10 bilemedin 15 .
Bu düşüşünde tek sebebi tozlanma ve termal macunun ısı iletimi yapmakta ki kabiliyetinin azalmasından kaynaklanır.
Bu sebeple ekran kartı daha fazla ısınır ve kart kendini az biraz frenler 90 dereceyi geçmemek için.
Her hangibi bir "GPU" zamanla ölmez..
Bazı arkadaşlar hakkımda atmış ama ben alım sürecindeki dikkat edilmesi gerekenden bahsettim.
Hoş herkez dinler ama anlamak için çaba sarf eden kadar anlayamaz..
Kolay gelsin.
Çin malı kapasitör ne alaka ya? Kardeşim en iyisi olsun japon malı olsun. Üzerinden elektrik akımı geçen hiç bir şey aşınmadan 1 saniye bile geçiremez. Bilgisayar mühendisliği okuyorum temel düzeyde fizik biliyorum ve kondansatör kapasitesi kondansatör ömrü kablo aşınması gibi kavramlardan haberdarım. Elektrik akımını lise fiziği üzerinden yorumlayıp mı bu kanıya varıyorsunuz anlamıyorum ama havanın nasıl bir sürtünme kuvveti varsa bu devrelerin de elektrik akımına gösterdikleri bir direnç var. Devreden geçen voltaj çoğaldıkça direnç artar. Siz şimdi üzerinden 100w ve 300w akım geçen kartların aynı sürede aşınacağını mı iddia ediyorsunuz. Performansa etkisi olur mu olur. Termal pad bakımı ile performans kaybı önemli ölçüde telafi edilebilir. Ama iş donanım ömrüne gelince işin rengi değişir. Yongayı başka bir yonga ile değiştirmediğin sürece ömrü her geçen gün azalır tabiki :)

Son düzenleme:
1500 TL'ye mining olmadığı iddia edilen 2. el ekran kartları var. Lakin daha ucuza bulursam ve mining yapılmışsa neden almamalıyım bunu merak ediyorum. Çoğunluk yoruldu alınmaz gözüyle bakıyor. Benim takıldığım nokta şu; Eğer bu kart bir kalbe ve damarlara sahip olsaydı çok çalıştığı için yorulmuştur verimli olmaz diyebilirim. Kartı yere atıp üzerinde zıplamadığımız sürece, bir kart nasıl bozulur? Üzerindeki fanlar soğuması için yetersizse neden yapıldılar?

En az 1 yıl garantisi olan kart sıfırından 400 - 500 lira civarında ucuz oluyorlar. AMD ekran kartına geçmeyi de düşünüyorum ama Vega 64 ikinci el piyasasında çok az bulunan bir kart. Rx 5700'lerin ikinci ele düşmesini de beklemek mantıklı geliyor.

1500 Türk lirası diyorsun al RX 580 rahatına bak. Günümüzde ki teknoloji zamanlı eskitmeye dayalı şuanda, bilerek eskitme yöntemi ile kişiye yeni ürün alınması zorunlu hale gelir.
Ben sana şöyle anlatayım Mining yapılan kart 30 bin km bir araba ama sıfır kart 0 km bir araba, sence hangisi daha mantıklı, arada fiyat farkıda fazla yok, 2.el aldığın zaman başına bir şey gelirse çok çekiceksin unutma.

Ben 2 yıl mining yaptım. 1 yıl sonra mining kartlarını satıp bazılarını da oyun için ayırdım. Sattığım ve kendim oyun için kullandığım hiçbir mining kartında en ufak bir sorun yaşamadım.

Kartlar 70 dereceyi geçmediği sürece herhangi bir sorun olmaz.

Yalnız AMD için durum farklı, AMD kullananlar BIOS modlaması yapıyor bu nedenle bu kartlar ile oyun oynamanız zor ve daha sıcak çalışıyorlar.

Son düzenleme:
Satın alırken fan durumları kontrol edilir.
Şöyle elle çevrilir ve yamuk dönme, ses çıkarma var mı diye kontrol edilir.
Eğer göze batan bir durum yok ise satın alınır.
Yalnız girişlere ve anakarta giren sokete iyi bakmak gerek çizik darbe olmaması gerek.

Tofaş görünümlü şahin mı bu? Değil bir ekran kartı, getiririm önüne 1050 Ti diye ekran kartı bakarsın sağlam fanlar dönüyor takarsın bios'ta eski model bir model çıkar o zaman görürsün.

Ben 2 yıl mining yaptım. 1 yıl sonra mining kartlarını satıp bazılarını da oyun için ayrıdım. Sattığım ve kendim oyun için kullandığım hiçbir mining kartında en ufak bir sorun yaşamadım.

Kartlar 70 dereceyi geçmediği sürece herhangi bir sorun olmaz.

Yalnız AMD için durum farklı, AMD kullananlar BIOS modlaması yapıyor bu nedenle bu kartlar ile oyun oynamanız zor ve daha sıcak çalışıyorlar.
Sorun yaşamamanız sorun yaşamayacağınızı göstermiyor. Normal bir karta göre fazlasıyla yorgun kartlarınız yakında arıza verirse demeyin 3 senelik kart neden oldu.

Sorun yaşamamanız sorun yaşamayacağınızı göstermiyor. Normal bir karta göre fazlasıyla yorgun kartlarınız yakında arıza verirse demeyin 3 senelik kart neden oldu.
Kartlar mekanik parça mı ki yorulsun? 15 tane kart kullandım hiçbir sorun yaşamadım.
Benchmark testlerinde emsal kartların %90’nından güçlü çıkıyor.

Son düzenleme:
Kartlar mekanik parça mı ki yorulsun? 15 tane kart kullandım hiçbir sorun yaşamadım.
Benchmark testlerinde emsal kartların %90’nından güçlü çıkıyor.
Kartlarda performans kaybı olmayacağını belirtiyorum zaten. Ayrıca mekanik parça ne alaka onu çözemedim. Sabahtan beridir tek bir cümle kuruyorum ama anlatamadım. Kardeşim bu kartlar elektronik birer devre üzerinden elektrik geçiyor ve elektrik geçtiktçe kondansatörler doldur boşalt yaptıkça kondansatör ömrü gidiyor. Sıcaklık faktörü kartı başlı başına aşındırıyor. 24 saat tam verim ile aralıksız elektrik geçtikçe devre yanıyor bitiyor kül oluyor.

Tofaş görünümlü şahin mı bu? Değil bir ekran kartı, getiririm önüne 1050 Ti diye ekran kartı bakarsın sağlam fanlar dönüyor takarsın bios'ta eski model bir model çıkar o zaman görürsün.

Kardeşim ben o kadar aptal bir adam değilim faturası olmayan kutusu olmayan 2 el ürüne para vermem .
Aptal değilim ve sende bunu ima edemezsin.

10-15 sene önceki ekran kartlarından örnek vererek güncel ekran kartlarının ömrünü kıyaslamak yanlış olur. Çünkü üretim teknolojisi ve en önemlisi satış stratejisi farklı. Ayrıca lehim zamanla yoruluyor ve mikroskobik çatlaklar oluşuyor, bu yüzden geçici çözüm olarak ısıtma ve uzun süreli çözüm için reballing kullanılıyor.

Ekran kartını kapsıyor mu bilemem ama bazı ürünlerde satış stratejisi olarak zayıf nokta oluşturulduğuna inanıyorum. Bu, bir veya birkaç elemanın fiziksel ömrü ve kullanım zaman sayacı olabilir.

Yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak isterim; bir teknoloji mağazasından tablet satın alırken satış elemanı bana 50 TL fazla verirsem 2 sene sonra bataryamı ücretsiz değiştirebileceğimi söyledi. Kabul etmedim.
Bir süre kullandıktan sonra batarya şarj etmemeye başladı. Tabletin faturasını buldum ve inanamadım. Garanti süresi olan 2 seneyi 1 hafta geçmişti.

İnternetten araştırma yaptıktan sonra tableti açıp bataryayı tabletten ayırdım. 10 dakika sonra tekrar bağladım ve batarya şarj etmeye başladı.

Tabletin yaptığım işlemi, yeni batarya takıldı olarak algıladığını ve şarj etmeye başladığını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı