Mining Yapılmış Ekran Kartı Alınır mı?

Kartlarda performans kaybı olmayacağını belirtiyorum zaten. Ayrıca mekanik parça ne alaka onu çözemedim. Sabahtan beridir tek bir cümle kuruyorum ama anlatamadım. Kardeşim bu kartlar elektronik birer devre üzerinden elektrik geçiyor ve elektrik geçtiktçe kondansatörler doldur boşalt yaptıkça kondansatör ömrü gidiyor. Sıcaklık faktörü kartı başlı başına aşındırıyor. 24 saat tam verim ile aralıksız elektrik geçtikçe devre yanıyor bitiyor kül oluyor.
Ben de normal şartlarda kartların 10 yıldan önce kolay kolay bozulacağını düşünüyorum.
Siz 2-3 yılda ölecek gibi anlatıyorsunuz.

Ben de normal şartlarda kartların 10 yıldan önce kolay kolay bozulacağını düşünüyorum.
Siz 2-3 yılda ölecek gibi anlatıyorsunuz.
"Normal Şartlarda" olmak kaydıyla dediğiniz doğru :) Ama Mining "Normal Şart" değil maalesef.

Ben 2 yıl mining yaptım. 1 yıl sonra mining kartlarını satıp bazılarını da oyun için ayırdım. Sattığım ve kendim oyun için kullandığım hiçbir mining kartında en ufak bir sorun yaşamadım.

Kartlar 70 dereceyi geçmediği sürece herhangi bir sorun olmaz.

Yalnız AMD için durum farklı, AMD kullananlar BIOS modlaması yapıyor bu nedenle bu kartlar ile oyun oynamanız zor ve daha sıcak çalışıyorlar.

70 derece kısmı yanlış. 80-85 dereceyi geçtiği andan itibaren kritik. İyi bir havalandırma ortamında bir GTX 1070 bile, yükteyken 63-66 derecelerde seyrediyor. RTX kartlar da 70 derecenin üzerine çok rahat çıkıyor. Belki bazı modellerde ve bazı havalandırma sistemlerinde 70'in bir tık altında gezebilir fakat özellikle de RTX serisi bir kart için 70 derecenin üzeri çok normal. Sürekli 80-85 derece aralığında seyretmedikten sonra, 70-80 derece aralığı özellikle de güçlü ekran kartları için çok normal bir değer.

Adamlar MSI Afterburner'a boşuna 83 derece eşiğini koymamış.

Son düzenleme:
Madem çok oyun oynamıyorsunuz veya yüksek sistem isteyen oyunlar oynamıyorsanız fiyat/performans ve sıfır ekran kartı alabilirsiniz. Örneğin RX570 8GB. Mining yapılmış ekran kartını geçelim, ben ikinci el ürün almaya karşıyım. Yarın birgün bir sorun çıkar öyle ortada kalırsınız. Paran yoksa da ya biriktireceksin ya da bekleyemem diyorsan F/P ürünlere bakacaksın.
Not: Kendi fikirlerimi belirttim. Linçlemeyin :D
Çok oyun oynamıyorum ama yüksek sistem gerektiren oyunlar hoşuma gidiyor GTX 1070 ve üzeri almak istememin sebebi zaten bu.
Ben 2 yıl mining yaptım. 1 yıl sonra mining kartlarını satıp bazılarını da oyun için ayırdım. Sattığım ve kendim oyun için kullandığım hiçbir mining kartında en ufak bir sorun yaşamadım.

Kartlar 70 dereceyi geçmediği sürece herhangi bir sorun olmaz.

Yalnız AMD için durum farklı, AMD kullananlar BIOS modlaması yapıyor bu nedenle bu kartlar ile oyun oynamanız zor ve daha sıcak çalışıyorlar.
Süper aradığım yorumlardan biri buydu. Mining yapılan AMD kartları direk eledim şuan.

İşçi mi bu yorulsun? Boş boş konuşmayın. Düzgün bir şekilde belirli sıcaklık miktarı üzerine çıkılmadıysa alınır. Ben şahsen almam fakat alan kişiyede sorun çıkarmaz.

Bence alınmaz. 7/24 çalıştıklarından ısıdan kaynaklı olarak ömürleri ciddi ölçüde azalıyor. Üstüne Garanti dışı kalıyorlar.

@Shinrai

Mining yapılmış kart anlaşılmaz. Ek olarak mining, kartı garanti dışı bırakmaz.
Tam olarak doğru değil. Satıcı belirtebilir. Ya da yalan söylediğini anlarız. Genel olarak kartı kullanmadıkları söylerler. Fiyat çok ucuz olduğu zaman anlaşılır. Bıraktığına dair haberler ve yazılar okudum. Tekrar gözden geçireceğim. Teknik olarak madencilik yapıldığını bulmanın mutlaka bir yolu vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı