Mining yapılmış RX 6600 alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba;

Açıkçası arkadaşımdan mining yapılmış ekran kartı alacağım denemem için izin verdi FurMark'ta 60dereceyi geçmedi ama AA açık değilken test yaptım sıcaklıklarda pek problem yok gibi ama fanlar %84'te çalıştı FurMark'ta. Ayrıca CS2 vs gireyim dedim direk fan sesi bayağı artıyor ama sıcaklıklarda sorun yok sizce ne yapılmalı kart 3500 TL.

Rx 6600 mining geçmişi pek olmayan kart. Furmark isteyin.
Furmark sadece chipseti ölçer. Artık mining karta furmark istemeyi bırakınız.
OCCT ile VRAM testi yaptır. Mining VRAM tüketir!

RX 6600 mining geçmişi pek olmayan kart. Alınabilir bence.

Sadece fanların sesli ve yüksek devir çalışması beni bir tık korkuttu ama internetten baktığımda MSI RX 6600 Mech de bu kronikmiş sanırım fanlar cidden yüksek devir çalışıyor tek problem o gibi duruyor.

FurMark sadece chipseti ölçer. Artık mining karta FurMark istemeyi bırakınız.
OCCT ile VRAM testi yaptır. mining VRAM tüketir

Şu anda başlattım 30 dakika mı yapsın testi? Bu arada fanların yüksek devir çalışması büyük bir problem mi? Ayrıca yaklaşık 3 ay önce Ryzen 5 5500 almıştım onunda baktım oyun oynarken 84-85 dereceleri gördü ancak stok fan, ve son olarak PSU 450W Corsair +80 Silver etkisi var mıdır?

FurMark sadece chipseti ölçer. Artık mining karta FurMark istemeyi bırakınız.
OCCT ile VRAM testi yaptır. mining VRAM tüketir!

VRAM testi yaptım 30 dakika boyunca herhangi bir hata vs bulunmadı şu an karttaki tek rahatsız eden nokta herhangi bir işlem yaparken fanlar direk %80 üzeri hızda çalışıyor ama internetten baktığım kadarıyla bu kronik bir sorunmuş yani sanırım kartta bir problem yok.

Son düzenleme:
Sadece fanların sesli ve yüksek devir çalışması beni bir tık korkuttu ama internetten baktığımda MSI RX 6600 Mech de bu kronikmiş sanırım fanlar cidden yüksek devir çalışıyor tek problem o gibi duruyor.

Şu anda başlattım 30 dakika mı yapsın testi? Bu arada fanların yüksek devir çalışması büyük bir problem mi? Ayrıca yaklaşık 3 ay önce Ryzen 5 5500 almıştım onunda baktım oyun oynarken 84-85 dereceleri gördü ancak stok fan, ve son olarak PSU 450W Corsair +80 Silver etkisi var mıdır?

VRAM testi yaptım 30 dakika boyunca herhangi bir hata vs bulunmadı şu an karttaki tek rahatsız eden nokta herhangi bir işlem yaparken fanlar direk %80 üzeri hızda çalışıyor ama internetten baktığım kadarıyla bu kronik bir sorunmuş yani sanırım kartta bir problem yok.
Model neydi hocam?

Geri
Yukarı