Mining yapmak ekran kartı garantisini bozar mı?

ahmetakogl

Decapat
Daha fazla  
MSI 3060 Ti Twin 2X LHR modelini almayı düşünüyorum mining yaparsam BIOS falan atmadan garantisi bozulur mu? Bazı forumlarda bozulacağına dair söylemler var da.

Belleklere OC yapılmadığı ve custom BIOS atılmadığı takdirde garantinin her şeyi karşılaması gerekli. Bunun dışında da anlaşılması epey zor ve şans işin içinde. Birkaç yakınım sıfır kartla değişim gerçekleştirdi. Markaya mı bağlı şans mı bilemeyeceğim. Özetle kartın default ayarlarında istedeğiniz yoğunlukta istediğiniz amaçta kullanabilirsiniz.

MSI 3060 Ti Twin 2X LHR modelini almayı düşünüyorum mining yaparsam BIOS falan atmadan garantisi bozulur mu? Bazı forumlarda bozulacağına dair söylemler var da.
Bozmaz, ayrıca yapsan bile kimse anlayamaz.

Bazı sitelerde şu tarz ibareler var iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Ekran kartı bu devirde adeta nimet.

Dosya Ekleri

• wr.jpg
    wr.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 239
Bazı sitelerde şu tarz ibareler var iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Ekran kartı bu devirde adeta nimet.
Bu gibi siteler kendince korkutmak için bu tarz şeyler yazıyor. Ekran kartı kutusu içindeki ve üretici sitesinde böyle şeyler yok. Yani direkt mining yapıldı garanti gitti diye bir şey yok. Birçok kriter var ve tekrar söylüyorum default ayarlarda ne yaparsanız yapın içiniz rahat edecektir.

Bu gibi siteler kendince korkutmak için bu tarz şeyler yazıyor. Ekran kartı kutusu içindeki ve üretici sitesinde böyle şeyler yok. Yani direkt mining yapıldı garanti gitti diye bir şey yok. Birçok kriter var ve tekrar söylüyorum default ayarlarda ne yaparsanız yapın içiniz rahat edecektir.

MSI Afterburner ile mining ayarı yaparsam garanti bozulur mu?

Geri
Yukarı