Miningde kazanç mantığı nasıldır?

elessar dunedan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 5 3600, ASUS RTX2060(6 GB) ve MSI MAG X570 Tomahawk sistemim var. Mining işine girmek istiyorum ve öyle aham şahan kazançlar için değil. Hobi eğlence vs.

Fakat anlamadığım bir şey var. Mesela mh/s diye bir oran var. Atıyorum RTX 2060'a 30mh/s ya da gidip bir RTX 3080 aldım bu oran yine sallıyorum 90 oldu. 30 iken günlük 1$ kazanç 90 iken de 3$ veriyor diyelim. (elektrik parası ya da kendi kendini amorti etmesini bir kenara bırakıyorum)

Ben bu 1$ ya da 3$ günlük olarak kazanacağım sonuçta ama bilgisayarım kaç saat açık kalmalı mining için? Bu olayı hala anlayamadım formlarda okuduklarımdan. Birinde haftalık 7$ diğerinde 21$(rakamlar takılmıyorum. Ekran kartına göre mininglerde ortalama ne kadar kazanç vereceğini gösteren sitelerinde dedikleri bunlar. Rakamlar değişebilir de, bunun için doğrusunu bilen de çok rica ediyorum yazabilir). Haftalık kaç saat çalışması lazım PC'nin? Asıl sorum da bu.

Bu işi yaparak cevap vereceklere şimdiden teşekkür ediyorum. Mümkünse kendi sistemlerinizi günlük haftalık kazançlarınızı ve kaç saat çalıştırdığınız da yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günde kaç saat çalışacak diye bir kavram yok.
PC kapalı iken mining yapanı gördünüz mü?
Ben laptop ile yapıyordum yaz gelmeden önce bügünlerde tekrar başlayacağım.
RTX 3060 52 mhs çalışıyor ben 50'ye sabitliyorum genelde bugün itibari ile 24 saatte 1.25 dolar kazançı var 50 mhs.

Şu an hobi için yapılacak iş bence kazançlar düşük oyunlardan sıkılan kriptolara merak saranlar için ideal bence.

1 tane ekran kartıyla zarar edersiniz. Üstüne kartınızı yorarsınız falan. Çok saçma olur boş verin bence.

Günde kaç saat çalışacak diye bir kavram yok.
PC kapalı iken mining yapanı gördünüz mü?
Ben laptop ile yapıyordum yaz gelmeden önce bügünlerde tekrar başlayacağım.
RTX 3060 52 mhs çalışıyor ben 50'ye sabitliyorum genelde bugün itibari ile 24 saatte 1.25 dolar kazançı var 50 mhs.

Şu an hobi için yapılacak iş bence kazançlar düşük oyunlardan sıkılan kriptolara merak saranlar için ideal bence.

Ben diyorum Ankara o diyor bilmem ne. Nasıl olur ne ne değildir konuyu bilmiyorum diye başlık açıyorum, sen yapma bu işi diyor bana. Sana ne kime ne.
Kerem bey; kardeş cevabın için teşekkür ediyorum. Şimdi 24 saat boyunca bu cihaz Full açık mı kalmalı da ben bu 1.25(3-5 fark etmez)$'ı kazanayım? Bu hesaplayıcı sitelerinde ki kazancın şu kadar olacak dediği rakam 24 saatin sonunda ki değer mi oluyor? ( bir de 2. bir de ekran kartı da alabilirim 3080 mesela. Çift ekran kartı da kullanabilirim yani.)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. ekran kartını kasa içerisine takacaksan soğutmada sıkıntı yaşarsın. 24 saat açık olarak hesaplanıyor sitelerde.

Ben diyorum Ankara o diyor bilmem ne. Nasıl olur ne ne değildir konuyu bilmiyorum diye başlık açıyorum, sen yapma bu işi diyor bana. Sana ne kime ne.
Kerem bey; kardeş cevabın için teşekkür ediyorum. Şimdi 24 saat boyunca bu cihaz Full açık mı kalmalı da ben bu 1.25(3-5 fark etmez)$'ı kazanayım? Bu hesaplayıcı sitelerinde ki kazancın şu kadar olacak dediği rakam 24 saatin sonunda ki değer mi oluyor? ( bir de 2. bir de ekran kartı da alabilirim 3080 mesela. Çift ekran kartı da kullanabilirim yani.)

Başkasına cevap verirken o kişiye cevaplaya basın hocam bir an bana diyorsunuz sandım.
Miningcilerin % 95i 24 saat çalıştırır bazı kesim işte yok kartı dinlendireyim filan diyor ama boş iş.
3080 almak yerine 3 tane 3060 almak daha mantıklıdır elden çıkarması daha kolay vs.
Bir de kriptodan anlıyorsanız stake ve spot işlemler şu an miningden daha iyi.

Başkasına cevap verirken o kişiye cevaplaya basın hocam bir an bana diyorsunuz sandım.
Miningcilerin % 95i 24 saat çalıştırır bazı kesim işte yok kartı dinlendireyim filan diyor ama boş iş.
3080 almak yerine 3 tane 3060 almak daha mantıklıdır elden çıkarması daha kolay vs.
Bir de kriptodan anlıyorsanız stake ve spot işlemler şu an miningden daha iyi.
3 tane ekran kartı almaktan kastın 3ü içinde ayrı kasa hazırlayıp kurmak mı yoksa aynı kasada 3 tane ekran kartı kullanabilmek mi? Sizin kadar konuya vakıf değilim, cahile anlatır gibi anlatabilir misiniz? :D Stake ve spotlara da bakacağım ama önceliğim heves ettiğim için mining :)

3 tane ekran kartı almaktan kastın 3Ü içinde ayrı kasa hazırlayıp kurmak mı yoksa aynı kasada 3 tane ekran kartı kullanabilmek mi? Sizin kadar konuya vakıf değilim, cahile anlatır gibi anlatabilir misiniz? :D stake ve spotlara da bakacağım ama önceliğim heves ettiğim için mining :)

Hocam hiç bir miningçi 3 ekran kartı için 3 kasa dizmez.
Daha doğrusu miningde pek kasa dizilmez, rig dizilir
YouTube'dan 0'dan başlıyanlar için videolar var onlardan başlarsanız daha iyi olur.

24 saat açık kalması gerekiyor. Ancak tek kart ile mining pek mantıklı değil. 2060 ile ortalama 32.5 civarı hash alabilirsin. Yine de tek kartla dahi kazanç elde edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı