Mirası farklı banka hesabından alma

nuribaba

Centipat
Arkadaşlar benim anneme belirli bir miktar para miras kaldı fakat annemin banka hesabı yok bunlarla uğraşmak da istemiyor. Bana "oğlum sen banka hesabı aç parayı ona yatıralım" dedi. Böyle bir şey olabilir mi? Annem yerine miras benim banka hesabıma yatırılsa sorun olur mu? Ben 18 yaşından küçüğüm, burada bir sıkıntı olur mu?

O para annenin adına yatması gerekiyor. O yüzden ona ait bir hesap olmalı. Sıkıntılı bir süreç değil. Beş on dakikalık iş. Tabi annenizin adına banka hesaplarında icra takibinden dolayı borç varsa paraya el konulmasından korkuyorsanız ayrı mesele. Ama dediğim gibi problemsiz yoldan annenizle bankaya gidip hesap başvurusu yapın. Aynı anda size IBAN numarası verirler zaten.

Banka hesabı açtırma işleminde korkacak bir durum yok. Hesap işletim ücretleri de yok kuruş masraf çıkmaz yani. Kredi kartı kullanmak zorunda da değilsiniz.

Banka hesabı yaklaşık 5 dakikada açılabiliyor. Hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabi üstteki arkadaşın dediği gibi icra durumu var ise biraz karışık olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı