Misafir Çocuğundan PC Nasıl Korunur?

Ya bu çocuk neyse uyarı yemiyelim.. Önce ki ziyaretlerinde de böyle yaptım. Annesine söyledi "anne teyzeye sorsana abi bilgisayarını garantiye göndermiş mi diye" falan dedi annemde zorla bırak oynasın çocuk dedi.
Hocam benzer bir deneyim yaşadım daha önce. Kasamın bazı parçaları öldü. Ben bir daha böyle bir şey yaşarsam ne anne ne çocuk dinlerim.

Bizde de misafir varken aşırı sinirlenmiştim.
Uzun lafın kısasıyla bağırmam sebebiyle çocuk ürktü ardından çocuğun ebeveyini odaya geldi o zaman nasıl bir bakış attığını hatırlamıyorum ama anında çocuğunu alıp gitti. Misafirden de laf yeseydim gözünün yaşına bakmazdım ikisinide kapı dışarı ederdim.
Bizde de misafir varken aşırı sinirlenmiştim.
Uzun lafın kısasıyla bağırmam sebebiyle çocuk ürktü ardından çocuğun ebeveyini odaya geldi o zaman nasıl bir bakış attığını hatırlamıyorum ama anında çocuğunu alıp gitti. Misafirden de laf yeseydim gözünün yaşına bakmazdım ikisinide kapı dışarı ederdim.
Zararlı çıkan ben oldum. O olay zamanında kulaklığın jak girişini yamultmuştum. 😂

İnternette fake siteler var hacker typer vs. onları aç.

Bilgisayarınızın arkadan gücünü kapatın bu sayede kimse giremez diyeceğim ama açma kapama düğmesini bozar şimdi onu da siz koruyun.😄

Tavrı çocuğa değil çocuğun anasına babasına koy. Oyuncak değil bu kardeşim. Uzatmayın daha fazla de geç.

10-11 yaşında crack oyun indirmeyi biliyor geçen sene de gelmişlerdi. Bir baktım Intel HD emektar laptopuma GTA 5 kuruyor "kaldırır bence abi" diyor.
Bruh moment öyle bir andır ki misafirin çocuğu laptopuna GTA 5 indiriyordur. Çıkart bilgisayarın power tuşuna giden kabloyu sonra geri takarsın.

Bu PC'yi alın bunda oynasın oynayabiliyorsa isterse kırsın.

salvation.jpg

Hocam masaüstü ise statik elektiriği atıp 24 pin güç girişini çıkarın ve bozuk diyin açma tuşuna bastığında açılmayacaktır zaten. :D

Geri
Yukarı