Çözüldü Missing operating system hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KevinAC

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. 2 gün önce yeni bilgisayar topladım fakat harddisk almadım çünkü geçen sene almıştım. Sistemim şu şekilde;

AMD FX 4320
Asus r7 250 2 GB
Asus m5a97 plus
Hi-level 8 GB 1600 MHz

Gelelim asıl sorunuma. Ben bu harddiske eski bilgisayarımda Windows 7 lite kurmaya çalışmıştım dosyaları yükledi kurulumda ISO bozuk hatası verdi. Ben de Windows xp lite kurmaya çalıştım onda da Missing operating system hatası aldım. Şimdi bu harddiski yeni sisteme taktım bir şekilde o hatayı hallettim bootmgr eksik hatası alıyorum. Bütün Windows sürümlerini kurmayı denedim hepsinde de ya asus yazısında kalıyor ya da donuyor. Bilgisayarcı adam bu HDD çöp dedi fakat donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum. Harddiski biçimlendirmek istiyorum ama Windows kurulu başka bir cihazım yok. Windows olmadan da bildiğim kadarıyla biçimlendiremiyorum. Nasıl Windows yükleyeceğim yardımlarınızı bekliyorum, saygılar. (Bu arada sürekli USB ile boot ediyorum.)

Microsoftun sitesinden Windows 10 indirip flash belleğe Rufus programı yardımıyla ISO dosyalarını yazdırma durumunuz var mı? ISO dosyalarınız eksik olabilir belki bu yüzden bu şekilde söyledim.

Windows 10'u hem USB ile hem de DVD ile boot edip denedim ikisinde de pencere ekranında donup kalıyor.(UEFI modda asus ekranında kalıyor) Bir müddet HDD ve DVD-ROM lambası yanıyor geri gidiyor. Ayrıca başka bir bilgisayara harddiskimi bağlayıp XP denemeye çalıştım sorunsuz ilerledi. Aynı CD ile kendi kasamda donanım hatası verdi, diğer Windows sürümleri tamamen donuyor. Bir de bazen ekran gelmiyor hem kendi, hem de başka HDD'm ile denedim yine de arada yapıyor onun sebebini de anlamadım. Yeni bir HDD almam gerekecek sanırım

Anakartın farklı SATA portlarına takıp denediniz mi? Eğer dediğiniz gibiyse benim düşünceme göre HDD'de problem yok. Anakartın BIOS güncellemesi yapıldımı?

2 farklı SATA portu denedim ikisinde de aynı şey ile karşılaştım. Tüm portlara takıp deneyeceğim. BIOS'u güncelleyemedim. Aktif bir internet bağlantım var fakat BIOStan nasıl update edeceğim bilmiyorum. Eski sistemimde Windows kurulu olduğu için kolayca güncellemiştim. Nasıl güncelleyebilirim? İlginiz için teşekkür ederim.

İnternette anakartınıza uygun son sürümü indirip videolar vardır izleyin kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hocam, Recep Baltaş'ın videosunu izledim detaylı bir şekilde anlatmış eve gidince uygulayacağım fakat işletim sistemine göre versiyonunu seçiyoruz ve bende kurulu bir sistem yok. Windows 10 yüklemeye çalışacağım. Windows 10 sürümünü indirsem herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Bir de ekran sorunum neyden kaynaklanıyor onu da windowssuz güncelleyebilir miyim? Reset atınca ekran gelmiyor 10 15 dk kapalı tutup açınca geliyor.

Sistem kurulu olmadan da BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Windows 10 indirirken bir problem yaşamazsınız onun da videoları mevcut zaten forumumuzda ordan bakıp halledebilirsiniz.

Hocam BIOS zaten güncelmiş fakat yine de aynı versiyonunu tekrar kurdum. SATA portunu değiştirdim. Ama aynı şekilde hiç bir ilerleme yok. ASUS yazısında kalıyor çok az bir süre HDD ve DVD-ROM lambası yanıyor fakat bir müddet sonra ikisi de sönüyor. Hem UEFI hem normal şekilde denedim ikisinde de aynı sonucu aldım. Deneyebileceğim başka yöntemler var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı