MIUI 12.0.2 WhatsApp "Belleğinizde mevcut değil" hatası

yegitkhang

Hectopat
Bugün telefonuma gelen en son güncelleme olan MIUI 12.0.2 RCOMIXM güncellemesini yaptım. Her şey bundan sonra başladı. Güncellemeyi yaptıktan sonra cihazda herhangi bir donanımsal problem gözlemlemedim. WhatsApp hariç. Güncellemeden sonra WhatsApp üzerinden herhangi bir fotoğraf, sticker veya GIF vs. tarzı bir şeyi ne indirebiliyorum ne de gönderebiliyorum. Küçük araştırmalar sonucu bu sorunun sadece bende değil gelen güncelleme ile alakalı olduğunu gördüm. Çözümü WhatsApp'ı silip tekrar yükleme olarak yazmışlar. Ancak ben WhatsApp mesajlarımı yedeklemek istediğimde de hata alıyorum. Gerekli görseller ektedir. Güncelleme esnasında da donanımsal bir hataya sebep olacak işlemde bulunmadım. Siz siz olun Xiaomi falan aldırtmayın arkadaşım. Ben aldım gayet memnunum diyene de inanmayın. Çünkü bu aldığım hatada kullanıcı payı 0. Tamamiyle firmanın getirmiş olduğu güncelleme ile alakalı. Çünkü güncelleme öncesinde -ki bu yaklaşık yarım saat öncesine tekabül ediyor- hiçbir sıkıntı yoktu. Çözümü yok gibi gözüküyor. Şimdilik iyileştirme güncellemesini bekleyeceğim. Onun dışında WhatsApp mesajlarını yedeklemenin alternatif bir yolu varsa onu da yazabilirsiniz belki işime yarar.

IMG_20211031_202008.jpg

IMG_20211031_201950.jpg

IMG_20211031_202927.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün telefonuma gelen en son güncelleme olan MIUI 12.0.2 rcomıxm güncellemesini yaptım. Her şey bundan sonra başladı. Güncellemeyi yaptıktan sonra cihazda herhangi bir donanımsal problem gözlemlemedim. WhatsApp hariç. Güncellemeden sonra WhatsApp üzerinden herhangi bir fotoğraf, sticker veya GIF vs. tarzı bir şeyi ne indirebiliyorum ne de gönderebiliyorum. Küçük araştırmalar sonucu bu sorunun sadece bende değil gelen güncelleme ile alakalı olduğunu gördüm. Çözümü WhatsApp'ı silip tekrar yükleme olarak yazmışlar. Ancak ben WhatsApp mesajlarımı yedeklemek istediğimde de hata alıyorum. Gerekli görseller ektedir. Güncelleme esnasında da donanımsal bir hataya sebep olacak işlemde bulunmadım. Siz siz olun Xiaomi falan aldırtmayın arkadaşım. Ben aldım gayet memnunum diyene de inanmayın. Çünkü bu aldığım hatada kullanıcı payı 0. tamamiyle firmanın getirmiş olduğu güncelleme ile alakalı. Çünkü güncelleme öncesinde -ki bu yaklaşık yarım saat öncesine tekabül ediyor- hiçbir sıkıntı yoktu. Çözümü yok gibi gözüküyor. Şimdilik iyileştirme güncellemesini bekleyeceğim. Onun dışında WhatsApp mesajlarını yedeklemenin alternatif bir yolu varsa onu da yazabilirsiniz belki işime yarar.

Eki Görüntüle 1203549
Eki Görüntüle 1203550
Eki Görüntüle 1203551

Model nedir?

@yegitkhang şuan eşimin telefonuda o şekilde doğru dürüst bir çözüm bulamadım oda sabah güncelleme gelmiş güncellemeden sonra senin yazdığın sorunların aynısı var telefon redmi note 8 başına gelip çözen varmı acaba?

Sorunu şu şekilde çözdüm. WhatsApp'ın Google Drive yedeğini aldıktan sonra uygulamayı kaldırdım geri yükledim ve sorun çözüldü. Ugulamayı Kaldırmadan çözemedim açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Yaklaşık 3 haftadır aynı sorun bende de vardı. Yabancı sitelerden de bayağı bir aradım ancak uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek dışında çözüm sunan yoktu. Bu da WhatsApp geçmişini kaybetmeye sebep oluyor. Geri bildirim de yaptım hiçbir dönüş olmadı. Eğer SD kartınız varsa, dahili hafızadaki WhatsApp klasörünün tamamını SD karta taşıyın sorun düzeliyor. Hem geçmiş medyanız gitmemiş olur hem de mesaj geçmişinize bir zarar gelmez. Bende şu an medya alma gönderme hatası tamamen düzelmiş durumda. Tek bir sıkıntı var normalde dahili hafızadan WhatsApp klasörü silinince veya taşınınca otomatik yenisi oluşmalıydı ancak o oluşmadı. Gelen medyalar nereye kaydediliyor henüz bulamadım. SD karttaki klasörde de bulamadım. Onun dışında sıkıntı yok.

Geri
Yukarı