MIUI 12.5'ten 12'ye nasıl dönülür?

Miui arayüzü telefonu çok yoruyor. Benim annem de babam da xiaomi kullanıyor. Annemin telefonu yine iyi de babamınki çok yavaş.

Cihazda arb yoksa fastboot ROM'la geri donebilirisin. Bence MIUI kullanmayin TWRP atıp AOSP ROM kullanın.
Peki fastboot romla nasıl yapılır biraz anlatır mısınız?
Cihaz redmi 9
Miui arayüzü telefonu çok yoruyor. Benim annem de babam da xiaomi kullanıyor. Annemin telefonu yine iyi de babamınki çok yavaş.
Animasyonları kapatırsanız hızlanır

Son düzenleme:
Hocam en başta cihazı fastboot moduna alın. Şuan nasıl alınır hatırlamıyorum ama kolay birşeydi. Fastboot modundayken cihazınızı bir bilgisayara bağlayın ve bilgisayara "Minimal ADB and Fastboot" kurun. Bu "Android Debug Bridge (ADB)" nin minimal hali. Fastboot modunda komut satırına fastboot devices yazınca rastgele yazılar ve rakamlar çıkacaktır. Eğer çıktıysa başarılı bir şekilde bağladınız demektir. Şimdi komut satırına fastboot getvar anti yazın ve gelen değeri bu mesaja cevap olarak yazın. Bu arada bu anlattığım işlem ne cihaz bozar ne de garanti devre dışı bırakır. Bu yaptığımız şey Xiaomi'nin "anti roll back" korumasının şuanki seviyesini öğrenmek. Gelen değeri buraya yazın size mümkün olup olmadığını anlatayım.

Eğer ingilizceniz varsa (ki bu tür işlerde olmak zorunda) şuraya bir bakın: Xiaomi's Anti-Rollback Explained: How to avoid bricking your phone

Hocam en başta cihazı fastboot moduna alın. Şu an nasıl alınır hatırlamıyorum ama kolay bir şeydi. Fastboot modundayken cihazınızı bir bilgisayara bağlayın ve bilgisayara "minimal ADB and fastboot" kurun. Bu "Android Debug bridge (ADB)"nin minimal hali. Fastboot modunda komut satırına fastboot devices yazınca rastgele yazılar ve rakamlar çıkacaktır. Eğer çıktıysa başarılı bir şekilde bağladınız demektir. Şimdi komut satırına fastboot getvar anti yazın ve gelen değeri bu mesaja cevap olarak yazın. Bu arada bu anlattığım işlem ne cihaz bozar ne de garanti devre dışı bırakır. Bu yaptığımız şey Xiaomi'nin "anti roll back" korumasının şu anki seviyesini öğrenmek. Gelen değeri buraya yazın size mümkün olup olmadığını anlatayım.

Eğer ingilizceniz varsa (ki bu tür işlerde olmak zorunda) şuraya bir bakın: Xiaomi's Anti-Rollback Explained: How to avoid bricking your phone

Ama fastboota alıp yapması icin bootloaderi acması gerekir bende bu duruma düştüm 11.2 mi neye aldım Bootloader kilidini acacaksınız PC'den sizi 1 hafta bekletip sonra yine girip acıp mesela sürümünüz merlin ise 11.20 merlin sürümünü indirip PC'den kuracaksınız telefonunuza şarj adaptorunun başını cıkarın birini PC'ye birini telefona baglayın.

Ama fastboota alıp yapması icin bootloaderi acması gerekir bende bu duruma düştüm 11.2 mi neye aldım Bootloader kilidini acacaksınız PC'den sizi 1 hafta bekletip sonra yine girip acıp mesela sürümünüz merlin ise 11.20 merlin sürümünü indirip PC'den kuracaksınız telefonunuza şarj adaptorunun başını cıkarın birini PC'ye birini telefona baglayın.
Fastboota almak için bootloader açması gerekmiyor hocam. Yeni test ettim. Şuan yönlerdirdiğim şey kurmak değil arb koruması seviyesine bakmak. Eğer arb koruması seviyesi şuan kuracağı romun seviyesinden yüksekse cihaz hard brick olur.

Bende merlin cihazıma 12.5'ten 12.0.3'e geri döndürme işlemi yaptım ordan tecrübe edindim.

Fastboota almak için Bootloader açması gerekmiyor hocam. Yeni test ettim. Şu an yönlerdirdiğim şey kurmak değil arb koruması seviyesine bakmak. Eğer arb koruması seviyesi şu an kuracağı ROM'un seviyesinden yüksekse cihaz hard brick olur.

Oda dogru ama eski sürüme alması için Bootloader'i acması gerekir yoksa bilgisayara baglayamaz Bootloader dıştan baglanmayı vesaire koruyor.

Geri
Yukarı