MIUI 13'ten MIUI 12.5'e nasıl geçilir?

Taha Can Han

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core 2 Duo T6600 2.2 Ghz | Ati Mobility Radeon Hd 4570 | 120 GB Sdd | 2x2 Ddr3 800 mhz Ram | Windows 10 19h2 Home
Telefonum POCO X3 GT (Redmi Note 10 Pro 5G). Telefonu alalı aylar oldu. MIUI 13 yüzünden telefondan soğudum. Yaşadığım sorunlar; karşı tarafa sesin cızırtılı gitmesi, PUBG de drop girmesi, şarj dayanmaması. Telefon MIUI 13.0.1 ile gelmişti. Bir arkadaşım boatloader kilidini açmayı beceremeyip cihazı brick etmişti, garantiye yollayıp anakartı değiştirmeyi başarmıştı. Garantiyi bozmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama telefonun performansı çok kötü. Duyduğuma göre MediaTek işlemcilerde TWRP kilidini açarken diğerlerine göre brick olma şansı biraz daha fazla imiş. Allah rızası için 12.5'e geçmek istiyorum. Garantiyi bozmaya hazırım. Tek isteğim cihaz brick olmasın, olsa bile kurtarabileyim. MIUI 12.5'e geçebileyim. Yardımcı olanlardan Allah razı olsun.

Yardımcı olacak yok mu :ຸຸຸຸຸ(

Son düzenleme:
Telefonum POCO X3 GT (Redmi Note 10 Pro 5G). Telefonu alalı aylar oldu. MIUI 13 yüzünden telefondan soğudum. Yaşadığım sorunlar; karşı tarafa sesin cızırtılı gitmesi, PUBG de drop girmesi, şarj dayanmaması. Telefon MIUI 13.0.1 ile gelmişti. Bir arkadaşım boatloader kilidini açmayı beceremeyip cihazı brick etmişti, garantiye yollayıp anakartı değiştirmeyi başarmıştı. Garantiyi bozmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama telefonun performansı çok kötü. Duyduğuma göre MediaTek işlemcilerde TWRP kilidini açarken diğerlerine göre brick olma şansı biraz daha fazla imiş. Allah rızası için 12.5'e geçmek istiyorum. Garantiyi bozmaya hazırım. Tek isteğim cihaz brick olmasın, olsa bile kurtarabileyim. MIUI 12.5'e geçebileyim. Yardımcı olanlardan Allah razı olsun.

Yardımcı olacak yok mu :ຸຸຸຸຸ(
Play Store üzerinden MIUI Downloader’ı indirebilirsiniz.

ROM indirme
MIUI Downloader uygulamasını açın.
Cihazınızı seçin.
Ardından sürümü seçin ve Eski Sürümler butonuna tıklayın.
Burada karşınıza çıkan Fastboot seçeneklerinden birini tıklayarak indirin.
Cihazın kendi hafızasına kaydettiği “.tgz” ile biten dosyayı bilgisayarınıza taşıyın ve ayıklayın.
Bu noktadan sonra kurulum için hazırsınız.
Yüklemeye devam etmek için bilgisayarınızda ADB/Fastboot’u açmanız gPC’ye ADB/Fastboot sürücülerini kurma
Burayı tıklayarak güncel ADB sürücülerini indirebilirsiniz.
İndirdiğiniz .zip dosyasını açın.
“15 Second ADB Installer.exe” isimli dosyayı çalıştırın.
Açılan pencerede Y/N şeklinde cevap verilebilen 3 farklı soruda da “Y” (“ olmadan) tuşuna tıklayıp ardından enter tuşuna basın.
Bu noktadan sonra normal uygulama yükleme pencerelerini Install ve Finish adımları üzerinden ilerletin.
Yükleme tamamlandıktan sonra Başlat menüsünde yer alan Arama kısmına cmd veya Komut İstemi yazın ve çıkan uygulamayı açın.
Bu esnada telefonunuzu USB kablo ile PC’ye bağlayarak hata ayıklamayı etkinleştirin.
Komut İstemi içerisinde adb shell yazıp enter tuşuna basın.
Telefonunuza gelen USB erişim iznini onaylayın.
Artık telefonunuzu adb üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Sıradaki adım: Mi Flash Tool
Güncel Mi Flash Tool sürümünü indirin.
Sesi Kısma ve Güç düğmesine basılı tutarak hızlı başlatma moduna gidin.
Fastboot modundayken telefonunuzu PC’ye bağlayın.
Mi Flash Aracı uygulamasını açın.
“Select-Seç” düğmesini seçin.
İndirmiş olduğunuz Fastbook ROM klasürünüzü seçin ve “Tamam” tuşuna basın.
Sıfırdan kurulum için “Tümünü Temizle” seçeneğine tıklayın.
Sistemi güncellemek ve verileri korumak istiyorsanız da “Kullanıcı verilerini kaydet” tuşuna tıklayın.
Flash işlemini seçin ve başlatın. 5-10 dakikalık kurulum sonrası cihaz baştan başlatılacak.
Hesaplarınızı Kaldırmayı unutmayın.
Ayarlar’a gidin.
Şifre ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
Ekran kilidi, parmak izi ve yüz tanıma gibi güvenlik önlemlerini kaldırın.
Mi Hesabınıza giriş yapın.
Cihazda açık olan hesabı kaldırın.
Son olarak Google hesabınızı da kaldırmanız gerekiyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir ;))

Brick cihazın yarım saatlik işi var anakartın değişmesine gerek yok anakart öyle kolay değişmez teknisyen arkadaşlar tamir edip yollamıştır.

TWPR yüklerken şans söz konusu değil doğru yaparsanız brick olmaz bunun için Türklerin yaptığı tek tuş yükleme araçları bile var bunun işlemci ile pek alakası yok. Sadece bazı modeller uyumlu değil işlemci yüzünden.

X3 Pro'ya Bootloader kilidi açma ve TWRP Flashlama ile alakalı bir engel yok yapan yapıyor. Güzel bir EU Beta Rom bulursan rahat edersin.

@KojiroHyuga04
@364809 @sSombrero @Crownguard
Yardımcı olur musunuz?

Brick cihazın yarım saatlik işi var anakartın değişmesine gerek yok anakart öyle kolay değişmez teknisyen arkadaşlar tamir edip yollamıştır.

TWPR yüklerken şans söz konusu değil doğru yaparsanız brick olmaz bunun için Türklerin yaptığı tek tuş yükleme araçları bile var bunun işlemci ile pek alakası yok. Sadece bazı modeller uyumlu değil işlemci yüzünden.

X3 Pro'ya Bootloader kilidi açma ve TWRP Flashlama ile alakalı bir engel yok yapan yapıyor. Güzel bir EU Beta Rom bulursan rahat edersin.
Yok hocam anakart değişmişti. Global oldu telefon.

Play Store üzerinden MIUI Downloader’ı indirebilirsiniz.

ROM indirme
MIUI Downloader uygulamasını açın.
Cihazınızı seçin.
Ardından sürümü seçin ve Eski Sürümler butonuna tıklayın.
Burada karşınıza çıkan Fastboot seçeneklerinden birini tıklayarak indirin.
Cihazın kendi hafızasına kaydettiği “.tgz” ile biten dosyayı bilgisayarınıza taşıyın ve ayıklayın.
Bu noktadan sonra kurulum için hazırsınız.
Yüklemeye devam etmek için bilgisayarınızda ADB/Fastboot’u açmanız gPC’ye ADB/Fastboot sürücülerini kurma
Burayı tıklayarak güncel ADB sürücülerini indirebilirsiniz.
İndirdiğiniz .zip dosyasını açın.
“15 Second ADB Installer.exe” isimli dosyayı çalıştırın.
Açılan pencerede Y/N şeklinde cevap verilebilen 3 farklı soruda da “Y” (“ olmadan) tuşuna tıklayıp ardından enter tuşuna basın.
Bu noktadan sonra normal uygulama yükleme pencerelerini Install ve Finish adımları üzerinden ilerletin.
Yükleme tamamlandıktan sonra Başlat menüsünde yer alan Arama kısmına cmd veya Komut İstemi yazın ve çıkan uygulamayı açın.
Bu esnada telefonunuzu USB kablo ile PC’ye bağlayarak hata ayıklamayı etkinleştirin.
Komut İstemi içerisinde adb shell yazıp enter tuşuna basın.
Telefonunuza gelen USB erişim iznini onaylayın.
Artık telefonunuzu adb üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Sıradaki adım: Mi Flash Tool
Güncel Mi Flash Tool sürümünü indirin.
Sesi Kısma ve Güç düğmesine basılı tutarak hızlı başlatma moduna gidin.
Fastboot modundayken telefonunuzu PC’ye bağlayın.
Mi Flash Aracı uygulamasını açın.
“Select-Seç” düğmesini seçin.
İndirmiş olduğunuz Fastbook ROM klasürünüzü seçin ve “Tamam” tuşuna basın.
Sıfırdan kurulum için “Tümünü Temizle” seçeneğine tıklayın.
Sistemi güncellemek ve verileri korumak istiyorsanız da “Kullanıcı verilerini kaydet” tuşuna tıklayın.
Flash işlemini seçin ve başlatın. 5-10 dakikalık kurulum sonrası cihaz baştan başlatılacak.
Hesaplarınızı Kaldırmayı unutmayın.
Ayarlar’a gidin.
Şifre ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
Ekran kilidi, parmak izi ve yüz tanıma gibi güvenlik önlemlerini kaldırın.
Mi Hesabınıza giriş yapın.
Cihazda açık olan hesabı kaldırın.
Son olarak Google hesabınızı da kaldırmanız gerekiyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir ;))
Hocam Nerden aldınız iseniz paylaşır mısınız, ordan linkleri alayım. Sorun olur ise yazarım.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_20230226_142207.jpg
    IMG_20230226_142207.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 32
Başka yardımcı olacak biri var mı?

@KojiroHyuga04
@364809 @sSombrero @Crownguard
Yardımcı olur musunuz?

Yok hocam anakart değişmişti. Global oldu telefon.

Hocam Nerden aldınız iseniz paylaşır mısınız, ordan linkleri alayım. Sorun olur ise yazarım.
Merhaba.

Ben yaklaşık 1.5 senedir Xiaomi kullanmıyorum destek vermeyi bıraktım.

Ancak buraya yüklediğim bir ROM atma programı vardı.
Bootloader kilidini açıp FastBoot üzerinden MIUI 12.5 ROM flash işlemi yapabilirsiniz.
Rehber 11K civarı görüntülenmiş kullanan fazla olmuş açıkçası.
Sizin de işinizi görür.

IMEI atılmış bir cihazsa başka bir yöntem belki denenir ama TR cihazı ise direkt bu rehberden yürüyün. @Taha Can Han

Merhaba.

Ben yaklaşık 1.5 senedir Xiaomi kullanmıyorum destek vermeyi bıraktım.

Ancak buraya yüklediğim bir ROM atma programı vardı.
Bootloader kilidini açıp Fastboot üzerinden MIUI 12.5 ROM flash işlemi yapabilirsiniz.

Hocam bl açarken 7 gün beklemem mi gerek? Yoksa direk açabilir miyim.

Hocam bl açarken 7 gün beklemem mi gerek? Yoksa direk açabilir miyim.

Bu programla açılabiliyor.
İnternetten yine de videolarını izleyin.

Ben destek vermeyi bıraktığım için eğer yanlış bir yönlendirme yaparsam cihaza bir sıkıntı yaratmak istemem.

Bu programla açılabiliyor.
İnternetten yine de videolarını izleyin.

Ben destek vermeyi bıraktığım için eğer yanlış bir yönlendirme yaparsam cihaza bir sıkıntı yaratmak istemem.
Tamam hocam sağolun.

Hiç bilen birisi yok mu?
Brick olsun istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı