MIUI 14 bildirim panelindeki alarm simgesini nasıl kapatabiliriz?

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Ben daha dün öğlen saatlerinde Redmi Note 9 4/128'den Redmi Note 10S 6/128'e geçtim ve cidden rahatladım. Şimdi bu geçişi söylememin sebebi neden rahatsız oluyor oluşum. Önceden Note 9'un kamerası ekranın sol üstünde olduğu için diğer gözükmeye çalışan simgelere sorun çıkarmıyordu ama Note 10S'in kamerası tam ekranın üst ortasında durduğu için bazı bildirim simgelerinin gözükmesini engelliyor. Ve bu simgelerin gözükmesini engelleyen bir diğer şey ise alarm simgesi. Bu simge de bildirimleri saklıyor resmen. Bir de internet hız göstergesi'de var ama o olmadan ben biraz eksik hissediyorum bu yüzden o da lazım. Yani benim şu anda sadece alarm simgesini saklamam cidden yetecek ve artacak. Alarmları kapatmamı söyleyebilirsiniz ancak normal olarak alarmlar olmadan hafta içi sabahları uyanamam. Bahsettiğim simge;

InShot_20240324_213217830.jpg

Ya kapatılır root ile ama o saçma veri indirme hızını kapatsanız ayarlardan, sorununuz çözülecek. Ne gerek var ona.

Ya kapatılır root ile ama o saçma veri indirme hızını kapatsanız ayarlardan, sorununuz çözülecek. Ne gerek var ona.

Hocam o olmadan bazen bir şeylerin yüklenip yüklenmediğini anlamıyorum. Mesela bir yerden bir şey indirdiğimi düşünüyorum ve 15-20dk telefonu bir köşede bırakıyorum daha sonra telefonu elime bir alıyorum yükleme başlamamış bile. Ama işte o sayaç olunca yüklenip yüklenmediğini direkt olarak anlıyorum.

Hocam o olmadan bazen bir şeylerin yüklenip yüklenmediğini anlamıyorum. Mesela bir yerden bir şey indirdiğimi düşünüyorum ve 15-20dk telefonu bir köşede bırakıyorum daha sonra telefonu elime bir alıyorum yükleme başlamamış bile. Ama işte o sayaç olunca yüklenip yüklenmediğini direkt olarak anlıyorum.

Hmm anladım. Yanlış hatırlamıyorsam root atıp sysytem UI tuner uygulamasıyla kaldırabiliyoruz. Biraz araştırın isterseniz mutlaka videosu falan vardır.

Hmm anladım. Yanlış hatırlamıyorsam root atıp sysytem UI tuner uygulamasıyla kaldırabiliyoruz. Biraz araştırın isterseniz mutlaka videosu falan vardır.

Hocam yok mu root vb. yazılım olmadan kendi ayarları ile yapmanın bir yolu? Bu telefonda maalesef yurt dışı ve yazılım işine bunda bulaşmak hiç istemiyorum. Eğer varsa kendi içinde olan bildiğiniz bir ayar, söyleyin. Eğer yoksa kalsın böyle idare eder.

Hocam yok mu root vb. yazılım olmadan kendi ayarları ile yapmanın bir yolu? Bu telefonda maalesef yurt dışı ve yazılım işine bunda bulaşmak hiç istemiyorum. Eğer varsa kendi içinde olan bildiğiniz bir ayar, söyleyin. Eğer yoksa kalsın böyle idare eder.

Kendi içinde böyle bir ayar yoktur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı