Miyop ilerler mi?

.

Ekranlara bakmayı azaltırsam, ilerlemesi yavaşlayabilir yani değil mi?

Yani yavaşlatırsında illa nanoteknoloji bir alet olmasına gerek yok hiçbir şeye bakmasan bile yine de gözlerin gerileyebilir bu vücudun ile alakalı zaten bu yüzden göz ameliyatı için en az 18 yaşında olman gerekiyor çünkü vücudun gelişimi bu yaşlarda tamamlanıyor ve tam teşhis konulabiliyor.

Göz egzersizi yapmanız lazım. Sadece ekrana değil, kitap okurken, ders çalışırken de yani yakın bir şeye uzun süre bakıyorsanız zaman aralığı koyup egzersiz yapmanız lazım kısa bir süre de olsa uzağa odaklanmak lazım.
Bilgisiyar ekranına bakarken ara sıra farklı yerlere bakıyorum, bilgisiyar ekranına çok bağlanmamak için. Bu tarz şeyler mi yapmam lazım

Bu yaştan sonra çok ilerleyeceğini zannetmiyorum. Bildiğim kadarıyla miyop, vücudun büyümesi durduktan sonra büyük oranda yavaşlıyor. Maksimum 1.5 olur büyük ihtimalle.

Bilgisayar ekranına bakarken ara sıra farklı yerlere bakıyorum, bilgisayar ekranına çok bağlanmamak için. Bu tarz şeyler mi yapmam lazım

Mesela şöyle bir egzersiz var bir gözünü kapatıp 1 saat dinlen sonra diğer gözünü kapatıp 1 saat dinlen bunu günde 1-2 kez yapman gerekiyor diye biliyorum ama ben bile yapmıyorum.

Bilgisiyar ekranına bakarken ara sıra farklı yerlere bakıyorum, bilgisiyar ekranına çok bağlanmamak için. Bu tarz şeyler mi yapmam lazım

İlerler, benim bayağı ilerledi. İlk başta zor fark ediyordum fakat şimdi önümdeki telefonun yazılarını zor görüyorum.

Geri
Yukarı