0.50 - 0.75 miyop göz damlası ile geçer mi?

Toprak Baskan

Hectopat
2015-2016 arasında çok fazla bilgisayara yakın bakmaktan gözlerim bozulmuştu fakat.
Aradan 5 yıl geçti ve hala göz numaram aynı hiçbir büyüme yükselme farklı bir şey olmadı.
Aslında gözlük takmaktan gayet memnunum küçükken de çok takmak istiyordum.
Fakat polis özel harekat olmak istediğim için (göz sınırı sağ 1 sol 1 ikisi de 2 geçmeyecek.) Göz sorunum.
Biraz beni üzdü bu durumda doktora gidip göz damlası ile göz numaramı düşürebilir miyim?

Göz git gide düzelen değil her geçen gün daha da bozulan bir organ , düzelmemesi gerek normal şartlarda.Ameliyatla düzelir çok memnun değilseniz , ayrıca bilgisayar oynamanız veya bilgisayara yakından bakmanız gözünüzü bozmaz. Gözün bozulması hala tam bilinmese de dik güneşte kalmak , güneşe bakmak , kötü uyku düzeni , kötü beslenme düzeni gibi şeyler gözü bozan asıl sebepler. Genetik varsa zaten ne yaparsan yap bozulucaktır.

Bilgisayara bakmak değil de, uzun süre kısa mesafeye odaklanmak gözü bozan şey diye biliyorum. Doktorlar bilgisayar başında geçen her saat için birkaç dakika uzaklara bakmak gerektiğini söylüyor. Göz damlası ile miyop geçtiğini ilk kez duyuyorum. Lazer tedavisi kesin çözüm. Onun haricinde kontakt lens de kullanabilirsiniz ama özel harekatta izin veriliyor mu, bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı