Mizu onaylanmayan ödeme ve iletişim sorunu

ofyale

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Dün saat 14:30 civarında Mizu adlı online alışveriş sitesinden 99.90 Tl değerinde alışveriş yaptım ve 14:35 civarındada IBAN Numaralarına internet bankacılığı yoluyla parayı yatırdım. Fakat yaklaşık 1 saat sonra e-postama baktığımda Mizu'dan bir e-posta geldiğini gördüm ve aynen şöyle yazıyordu : '' EFT yaparken alıcı olarak Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri A.Ş. belirtilmelidir ''

Fakat ben ödemeyi yapıp dekontu aldıktan sonra bu açıklamayı gördüm ve dolayısıyla ödemeyi yaparken epostada belirtilen işlemi yapmak yerine ''Mizu online satış sitesi ürün bedeli'' olarak açıklama yaptım.

Dün bu uyarıyı gördüğüm andan itibaren sürekli iletişim kurmaya çalıştım ve dekontu kendilerine ulaştırmam halinde ödemenin onaylanacağını söylediler. Hem kendi sitelerinin iletişim ağı üzerinden hem e-posta yoluyla dekontun net bir fotoğrafını gönderdim, bana gelen e-postada dekontu aldıklarını, kısa süre sonra onay vereceklerini yazdılar. Fakat bugün baktığımda işlemin hala onaylanmadığını görüp çeşitli yollarla iletişim kurmaya çalıştım fakat nafile. E-postama cevap alamadım, Mizu'ya ait bir telefondan arandığımı tahmin ediyorum, açtım fakat kimse konuşmadı 10 saniye sonra kapattılar bir daha da aramadılar. Sizce ne yapmalıyım ?

Gelen e-postada aynen şunlar yazıyor : Siparişinizin ödemesini sağlarken alıcı hesap bilgisini yanlış yazmanız sebebiyle tarafımıza ödemenizin ulaşmadığını belirtmek isteriz. Aşağıda yer alan banka bilgilerimize tekrardan ödeme yapmanızı rica ederiz.

Peki ben bunların IBAN Numarasına parayı yatırdım ? Nasıl ulaşmaz ellerine ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? 100 Lira uçtu mu yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapsamlı bi şekilde sipariş geçmişime ve işlemlerime bakınca bi hatalarını yakaladım birde siz bakarsanız ;

1)Sitede yazan ve benim eft yaptığım Garanti Bank IBAN Numarası

garanti.png

2)Ödeme yapılmadığı söylenilen ve IBAN Numaralarını attıkları e-posta. (Garanti yerine Yapı Kredi, Yapı Kredi yerine Garanti IBAN'ı yazılmış)

e posta.png

3)Sitede belirtilen Garanti Bankası IBAN Numarasına yaptığım eft dökümü :

dekont.jpg

Sadece alıcı kısmına ''Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri A.Ş.'' Yazmadığım için ödemenin gerçekleşmediğini söylüyorlar, Fakat IBAN Bu kişilere ait bir hesap ve sonuçta IBAN alıcı adından daha önemli değil mi ? Herşeyden öte MİZU diye belirtmişim MİZU da çiçeksepeti denen şirkete ait değil mi ? Bunu anlayamıyorlar mı yani ? Ee o zaman ?

İlla bankayla irtibata geçmem mi gerekiyor ? @MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı