ML 240 Cooler Master Fan sesi

Yer
İstanbul/Ataşehir
ML240L RGB sıvı soğutmanın fanlarından bir tanesi ses yapıyor. Çıt çıt şeklinde bir ses. Isındıkça sesi azaldı, fakat az da olsa gelebiliyor. Pompasını durdurdum, ondan değil. Diğer fanların bulunduğu konumdan gelmiyor zaten. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.
Şu an ses kesildi, fakat ilk açılışta daha önce böyle bir şey olmuyordu. Isındıkça ses kesildi, çoğu fanda olduğu gibi. Fakat daha önce olmuyordu bu dediğim gibi. Ne ile ilgilidir acaba bu? Cooler Master fan gönderimi sağlıyor sanırım, iletişime geçtim cevap bekliyorum.

Son düzenleme:
Cooler Master Türkiye ile iletişime geçin. Onlar yardımcı olacaktır. Yedek parça desteği çok iyi.

Fandan geldiğine eminim. Isındıkça yavaş yavaş kesildi diyebilirim. Instagram üzerinden iletişime geçeceğim. Bir süre kapalıydı sistem, durduğu yerde böyle bir ses olması biraz tozlandığından olabilir mi fanların?

Son düzenleme:
Fandan geldiğine eminim. Isındıkça yavaş yavaş kesildi diyebilirim. Instagram üzerinden iletişime geçeceğim. Bir süre kapalıydı sistem, durduğu yerde böyle bir ses olması biraz tozlandığından olabilir mi fanların?
Olabilir hocam. Kompresör varsa elinizde güzel bir temizlik yapın. Sonra nemli bez ile genel bir temizlik. Ses konusu devam ederse o zaman gerekli konuşmaları yaparsınız. Ml240l fanlari uçak gibi çalışıyor ne yazık ki. Bende de var hiç kullanmadım. Başka CM fanlari ile değiştirdim.

Olabilir hocam. Kompresör varsa elinizde güzel bir temizlik yapın. Sonra nemli bez ile genel bir temizlik. Ses konusu devam ederse o zaman gerekli konuşmaları yaparsınız. ML240L fanlari uçak gibi çalışıyor ne yazık ki. Bende de var hiç kullanmadım. Başka CM fanlari ile değiştirdim.

Biraz tozlu gibiydi evet, fakat daha önce de vardı. Sanırım toz birikti zamanla döndükçe attı tozu ve sesi kesildi. Veya soğuktan sıcağa geçtiği için oldu. Peki Cooler Master Türkiye ile konuştuğum vakit bana fan gönderimini yaparız size demişlerdi, hakikaten yaparlar mı acaba? Olursa bir adet daha fan çoklayıcı isterim😃

Son düzenleme:
Biraz tozlu gibiydi evet, fakat daha önce de vardı. Sanırım toz birikti zamanla döndükçe attı tozu ve sesi kesildi. Veya soğuktan sıcağa geçtiği için oldu. Peki Cooler Master Türkiye ile konuştuğum vakit bana fan gönderimini yaparız size demişlerdi, hakikaten yaparlar mı acaba? Olursa bir adet daha fan çoklayıcı isterim😃
Bana radyatör için vida lazımdı. 8 adet istedim 20 tane gönderdiler her iki çeşitten. Şansınızı deneyin hocam yedek parça desteği çok güzel.

Bana radyatör için vida lazımdı. 8 adet istedim 20 tane gönderdiler her iki çeşitten. Şansınızı deneyin hocam yedek parça desteği çok güzel.

Facebook'tan daha önce yazmıştım fan gönderelim size vs. demişlerdi, yine yazdım fakat cevap gelmedi. Instagram üzerinden de yazdım. Cevap bekliyorum şu anda. Hafta başı mı cevap gelir acaba? Bir de şunu merak ediyorum; ben yeni fanları istediğim vakit, elimdekileride vermeli miyim Cooler Master'a?

Son düzenleme:
Facebook'tan daha önce yazmıştım fan gönderelim size vs. demişlerdi, yine yazdım fakat cevap gelmedi. Instagram üzerinden de yazdım. Cevap bekliyorum şu anda. Hafta başı mı cevap gelir acaba? Bir de şunu merak ediyorum; ben yeni fanları istediğim vakit, elimdekileride vermeli miyim Cooler Master'a?
Hafta içi cevap veriyorlar hocam. Onu bilmiyorum detayları konuşursunuz. Buradan bilgi de verirsiniz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için iyi olur.

Hafta içi cevap veriyorlar hocam. Onu bilmiyorum detayları konuşursunuz. Buradan bilgi de verirsiniz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için iyi olur.

Peki hocam, ben bu sesin 2 fandan birinden geldiğine eminim. Aslında birinden fevkalade şüpheleniyorum. Ses en fazla onun yanına yaklaşınca artıyordu. Bu durumlara bakarak, başka bir şeyden şüphelenmemi gerektirecek bir durum var mı sizce? Dediğim gibi kasa sadec 5-6 gün kapalı kaldı. Kasanın bulunduğu yer, çekmece tarzı büyük bir şeyin üstü. Ev haliyle çekmecelerin açılıp kapanmasında olan titreşim mi diyeceğim ama, uzunca bir süredir de kasa aynı yerinde zaten. Sizin fikriniz nedir peki? Böyle bir ses olduğunu hatırlamıyorum. O yüzden bu şıkkı eliyorum. Bir de şu olabilir mi sizce; bu fan çoklayıcının anakart bağlanan kısmı kasanın dar olmasından dolayı biraz fazla bükülüp kablonun ucu atmıştı. Bir fan çalışıyor, diğeri çalışmıyordu. Bunu bir bilgisayarcıda lehimletip halletmiştik ve sorunsuz çalışmıştı. O lehimin üstündeki elktrik bandı hafif yerinden atmış, ama yine de tutuyor bundan sebep olur mu diyeceğim ama ses için, sonradan kesilmesi de garip. Sonuçta oradan her zaman akım geçiyor. Sanırım orada gelen bir ses değil.%99 o ses geldiği sırada kaynağının fan olduğunu düşünüyorum ben.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı