MLD M300 SSD hızı düşük

yigitcapone

Hectopat
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB 3300MB-3100MB/s NVMe M.2 2280 SSD
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Kasamda MLD M300 500GB 3300MB-3100MB/s NVMe M.2 2280 SSD (MLD22M300P13-500) adlı M.2 SSD mevcut. Satıştaki başlıklarda 3300-3100 değerleri gösteriyor ama test yaptığımda 3475-1559 olarak çıkıyor. Acaba SSD mi sıkıntılı yoksa testler mi yanlış? Bu arada bilgisayarı toplayalı 6-7 ay oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunların yükleme süreleri sizin için çok önemli değilse SATA SSD bakabilirsiniz. Ek NVMe SSD için slot yükseltmeside yapabilirsiniz anakartınızda PCI-e için yer varsa (Amazon). Ek slot yeriniz varsa bu tip bir şey ekleyerek 1 adet daha NVMe SSD ekleme şansınız olur.
oyun oynuyorum genellikle ama harici kullandığım cpu ram ve işletim sistemimi hızlı kullanmamın gerektirdiği uygulamlar da kullanıyorum 1tb daha disk alma düşüncesindeyim şuan bütün herşeyim cde kuruul yani tek ssdde 500gblık olan , bu arada bu aparatların çok sağlıklı olmadığını duymuştum bu konuda tavsiyeni görüşlerini alabilir miyim ? ona göre aksiyon alacağım

Oyun oynuyorum genellikle ama harici kullandığım CPU RAM ve işletim sistemimi hızlı kullanmamın gerektirdiği uygulamlar da kullanıyorum 1TB daha disk alma düşüncesindeyim şu an bütün her şeyim C'de kuruul yani tek SSD'de 500GB'lık olan, bu arada bu aparatların çok sağlıklı olmadığını duymuştum bu konuda tavsiyeni görüşlerini alabilir miyim? Ona göre aksiyon alacağım

Aparatlar bir sorun teşkil etmiyor. PCI-e slotun versiyonu eski değilse verimli kullanabilirsin.

Sistem ve oyun için kullanım amacınıza göre ayırabilirsiniz. SATA SSD içine oyunu atarsınız. Hız gerektiren işlemlerinizide NVMe SSD'nize yüklersiniz.

Aparatlar bir sorun teşkil etmiyor. PCI-e slotun versiyonu eski değilse verimli kullanabilirsin.

Sistem ve oyun için kullanım amacınıza göre ayırabilirsiniz. SATA SSD içine oyunu atarsınız. Hız gerektiren işlemlerinizide NVMe SSD'nize yüklersiniz.
GIGABYTE B450M K 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HD
anakart modelim bu

GIGABYTE B450M K 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HD
Anakart modelim bu

X1 slotunuz var ek olarak ama PCI-e 2.0 versiyonla çalışıyor. Yani aparat tamamen zarar sizin için. SATA SSD almanız daha mantıklı.

Dosya Ekleri

• images.png
    images.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 7
Direk SATA SSD olarak aratacağım değil mi SSD modellerini?

Evet. Fakat M.2 SSD'ler içinde de SATA SSD'ler bulunduğu için 2.5 inç SSD baktığınızdan emin olmanız gerekiyor. Sizin için hazır filtrelenmiş linki inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı