MMORPG tarzı oyun önerisi

LoL belki MMORPG değil ama yine başlamak istedim LoL-runescape-riseonline indiriliyor şu an hoşuma gitmezlerse silerim sanırım :)

Biraz daha ağır PvP istersen albionuda dene kesinlikle gayet güzel PvP oyunu.

LoL belki MMORPG değil ama yine başlamak istedim LoL-runescape-riseonline indiriliyor şu an hoşuma gitmezlerse silerim sanırım :)

WoW'un ücretsizi var mı? Bir aralar 2 sürümü var diye duymuştum clasic vs. ya da aylık ne kadar?

WoW'un ücretsizini istiyorsan PvP sunucularında oynayabilirsin warmane ve ascension.gg göz atabilirsin ikisi de iyidir asıl oyunun ücreti aylık 150₺

Runescape'de eğlenebilirsin. Zaman isteyen bir oyun ama hoşuna giderse arkadaş edinip daha hızlı ilerlersin. Arayüzü seni korkutabilir ama alışırsın. Hem de Prime Gaming neredeyse her ay bedava membership veriyor.

WoW'un ücretsizi var mı? Bir aralar 2 sürümü var diye duymuştum clasic vs. ya da aylık ne kadar?
Maalesef sadece 20 levele kadar ücretsiz.

@unknown11212 dostum 'membership' nedir? Bir de WoW için PvP sunucusunda oyunu almadan nasıl oynarım farklı bir Client mi indirmem gerekiyor ya da bu durum nasıl olur?

Runescape'de eğlenebilirsin. Zaman isteyen bir oyun ama hoşuna giderse arkadaş edinip daha hızlı ilerlersin. Arayüzü seni korkutabilir ama alışırsın. Hem de Prime Gaming neredeyse her ay bedava membership veriyor.

Maalesef sadece 20 levele kadar ücretsiz.

Peki bu 20 levele gelene kadar nasıl oynarım ne kadar sürer.

@unknown11212 dostum 'membership' nedir? Bir de WoW için PvP sunucusunda oyunu almadan nasıl oynarım farklı bir Client mi indirmem gerekiyor ya da bu durum nasıl olur?

Peki bu 20 levele gelene kadar nasıl oynarım ne kadar sürer.
Ben PvP sunuculara pek güvenmiyorum. Runescape membership bazı ayrıcalıklar ve bazı görevleri yapabilmene olanak sağlıyor. 20 level olayında ise sadece basit görevleri yapıyorsun, pek bir manası yok yani. Oyun hakkında bilgi edinmek istiyorsan denenebilir.

Ben PvP sunuculara pek güvenmiyorum. Runescape membership bazı ayrıcalıklar ve bazı görevleri yapabilmene olanak sağlıyor. 20 level olayında ise sadece basit görevleri yapıyorsun, pek bir manası yok yani. Oyun hakkında bilgi edinmek istiyorsan denenebilir.

Tamamdır dostum sağ ol iyi geceler :)

Hocam Elder Scrolls Online (eso) öneririm çok severek bir yaz boyunca oynayıp beni müptelası etmişti. Bir yaz boyunca toplam 1000 saati geçtim. Şimdi işe başladık, arkadaşlar bıraktı falan ama süper oyun. Ben pvpsini inanilmaz seviyorum ama oyun pve açısından da çok başarılı. Ama sisteminiz kaldırmayabilir.

Selam kendimi bildim bileli hep FPS tarzı oyunlar oynamışımdır ve artık sıkıldım bütçe (49.50 TL) bu paraya ne oynanır WoW-BDO harici oyun önerin. Kafamda Metin2 var daha önce 1 saat deneme fırsatım oldu ama oynayamadım bile. Kontroller farklı geldi sizce Metin2 ile mi başlamalı mıyım? Aslında istediğim oyun tam olarak MMORPG oyunu mu bilmiyorum çayımı alıp ormanda dağda bayırdı çar, karakter geliştirip birileriyle PvP atmak istiyorum FPS oyunlarından bıktım diyebilirim.

8 GB RAM.
i5 3210.
2.50 GHz.
GT630M.

Metin2 bu zamanda öğrenilecek bir oyun değil. Ve eğer PvP istiyorsanız Rise Online var. Ama onun dışında PvP tarzı MMORPG oyunlarının devri bitti.

Çok enteresan oyunlar önerilmiş, paranıza, harcadığınız zamana yazık olmasın diye sıraladıklarım dışında hariç hiçbirini tavsiye etmiyorum. Ben tavsiyelerimi oyunun sevilme nedenlerine göre sıralayacağım.

Amacınız zorlu ve uzun soluklu dungeonlar, raidler ve görevler ise, yüksek giriş maliyetini göz ardı edebilecekseniz WoW öneririm. Şu anda Shadowlands DLC'si 399₺, aylık 100₺ üyeliğe denk gelecek şekilde 6 aylık üyelik satın alırsanız bir de 600₺ onun maliyeti derken 1000₺ masraf çıkıyor. Deneyeyim derseniz 1 aylığı 150₺. - bir de PvP serverları resmi sunucular değil, oyuncular tarafından hostlanan sunucular, haberiniz olsun. Gerçek oyunun deneyimini sunamazlar.

Sosyal enteraksiyonu bol, açık dünyada oyuncuların bir araya gelip değişik eventler yaptığı, RPG yönü daha baskın bir oyun istiyorsanız ve WoW'a nispeten daha ucuz bir giriş maliyetiyle aylık 240₺ üyeliği olan FF14'ü öneririm. Oyunun contenti yine kolay denip geçilecek kadar basit olmasa da kesinlikle WoW kadar content beklemeyin, ancak açık dünyada enstrümanla müzik konserleri veren ekipler, oyunun dünyasına ilk defa girdiğinizde sizi şampanya ve havai fişeklerle karşılayan sıcak bir oyuncu kitlesine sahip. Oyunda sosyalleşmeyi seviyorsanız FF14'ün eşi benzeri yok.

Elder Scrolls Online da bir opsiyon, ancak ben aylık 130₺ plus üyeliğin kesinlikle soygun olduğunu düşünüyorum. Bu tamamen kişisel yorumum, oyunun combatından da hiç zevk alamadığımdan önerebileceğimi söyleyemem, ancak zevkler ve renkler konuşur burada. Content olarak TES evrenini Oblivion, Skyrim gibi oyunlardan sevdiyseniz bu oyun direkt içine dalıyor evrenin. Plus üyeliği olmadan oynamak tamamen zaman kaybı, hiç düşünmeyin.

Son olarak oynamadığımdan tam olarak yorumlayamayacağım ancak en azından burada önerilen tüm MMORPG'lerden daha iyi olduğundan emin olduğum GW2 var. Onun araştırmasını size bırakıyorum.

Son düzenleme:
KO oyna, eslantta milletle görev yaparken zevkli vakit geçirirsin, BDW ve JR gibi güzel etkinlikler de var. Tek sıkıntısı adım atmak için bile para harcamak zorundasın : )

Geri
Yukarı