MNG Kargo teslim sorunu

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
3-4 gun once N11 uzerinden kardesime bir ürün satin almistik. Satici urunu siparis ettikten sonraki gun MNG'ye kargoyu verdi. Buraya kadar her şey normal. Her neyse yaklasik 1 veya 2 gun sonra kargonun dagitima ciktigi mesaji geldi ve kargo sirketi babami arayip "cok yogunuz evin onune cikip kargoyu kendiniz alin" gibisinden bir cumle kuruyor ve kardesim gidip kargoyu kendi almak zorunda kalıyor. Aynisi gecen UPS Kargo ile basima geldi. Adamlar zahmet edip eve kadar kargoyu cikarmaya tenezzul etmedi. Boyle bir haklari var mi acaba? Cunku alirken eve gonderilecek sekilde aliyoruz fakat gidip kargoyu asagidan kendimiz teslim aliyoruz. Daha once basina boyle bir şey gelen var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MNG kargoyu her yere şikayet edebilirsiniz ben de motor parçası sipariş verdim satıcı MNG ile yolladı kanı bozuklar ilçeye değil de yanlış adrese yönlendirmişler gittim düzelttirdim gelince biz sizi arıycaz dediler geldi aramadılar üstüne geldikten sonraki gün dağıtıma bile çıkarmayıp evde yoktunuz notu düşmüşler ve ürününüz geri iade edilecek demişler ben de ertesi gün gidip bağırıp çağırıp azarlayıp çıktım şubelerinden.

Hocam MNG kargoyu her yere şikayet edebilirsiniz ben de motor parçası sipariş verdim satıcı MNG ile yolladı kanı bozuklar ilçeye değil de yanlış adrese yönlendirmişler gittim düzelttirdim gelince biz sizi arıycaz dediler geldi aramadılar üstüne geldikten sonraki gün dağıtıma bile çıkarmayıp evde yoktunuz notu düşmüşler ve ürününüz geri iade edilecek demişler ben de ertesi gün gidip bağırıp çağırıp azarlayıp çıktım şubelerinden.

Artik is isten gecti de bir daha boyle bir sey olursa almiyoruz kendiniz getirin deme diye bir hakkimiz var degil mi? Sonra getirmeyip subeye gotururlerse getirmek zorundalar mi?

@General Pong Krell

Ben her seferinde kendim alıyorum😀 Kargocunun yukarı gelmesi bana etik değilmiş gibi geliyor. 20KG ve üzerine yukarı çıkmama gibi hakları var diye biliyorum. 20KG aşağısındaysa ve şirketinden özellikle talimat almadıysa ('COVID-19 sebebiyle içeri girme' gibi) getirmesi gerek.

Ben her seferinde kendim alıyorum😀 Kargocunun yukarı gelmesi bana etik değilmiş gibi geliyor. 20KG ve üzerine yukarı çıkmama gibi hakları var diye biliyorum.

Niye etik gelmesin? Kargo parasi veriyorum, parayi verdigime gore kapima kadar getirmesi de onun gorevi. Daha once Yurtici ve PTT kargo ile boyle bir sorun yasamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı