Moana - How Far I'll Go şarkısını söyledim

Moana'daki şarkıyı seslendirmen bence fena olmamış. Acapella işinden çok anlamam açıkçası, seviyorsan üstünde çalışmaya devam et. Sesinin birine benzemesi veya kalın olması da gerekmiyor. Ortada hastalık içeren bir durum yokken bence ameliyat gereksiz. Beden, ses sana ait, son kararı verecek olan da sensin. Bana kalsa eğitim al derim. Kolay gele... :)
Peki sesim Harun Can'ı andırıyor mu? Kendi sesim ama daha çocuk Harun gibi kalıyor sesim? Yaşım büyüyünce Harun Can'a yaklaşmam olası mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de bu seslendirmem var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sesin iyi ama çok kasıyorsun ve İngilizce şarkıyı Türkçeye çevirince iğrenç oluyor. Bu senin için değil, herkes için gerekli. Her şarkı kendi dilinde güzeldir. Mesela İngilizce söylediğin şarkıyı diğerlerine göre daha güzel bulmuştum. Bence çeviri şeklinde şarkı söylemekten vazgeç.

Ayrıca bu işe bayağı ilgili olduğunu görebiliyorum, pofesyonel eğitim almaya başla. Kendi başına yapınca anca bu kadar olur.

Ayrıca Harun Can diye tutturmuşsun gidiyorsun, yapma bence.

Yetişkinlerin izleyebileceği tarzda animasyon filmler yapılıyor olsa da bu filmleri büyük oranda çocukların izlediğini düşünürsek, şarkı sözlerini dilimizde yorumlamak çocuklara bize geldiği şekliyle tuhaf gelmiyor. Youtube'daki içeriklerin çocuklara yönelik olanlarının ne kadar fazla izlendiğini sen de fark etmişsindir. Dolayısıyla ticari olarak da mantıklı bir iş bence. :)

Yetişkinlerin izleyebileceği tarzda animasyon filmler yapılıyor olsa da bu filmleri büyük oranda çocukların izlediğini düşünürsek, şarkı sözlerini dilimizde yorumlamak çocuklara bize geldiği şekliyle tuhaf gelmiyor. Youtube'daki içeriklerin çocuklara yönelik olanlarının ne kadar fazla izlendiğini sen de fark etmişsindir. Dolayısıyla ticari olarak da mantıklı bir iş bence. :)
Animasyonlarda veya Çizgifilmlerdeki prenslere yakışıyor mu sesim? Söylentilere göre, "Disney Prensleri gibi sesin var." diyenler var bana.
@Silinen üye
@Recep Baltaş
Bu arada yeni yaptım çalışmamı ama biraz acele oldu. Mikrofon da berbat tabii. Stüdyo mikrofonuyla çok daha iyi emek harcayıp, bunun üstüne daha iyi kalite elde edebilirim. Yaşıma göre sesim acapella da nasıl? :) İşin sırrı doğru teknikte... Bass seslerde kötüyüm yani derin kalın seslerde ama o kısmınıda geliştirebilirim belki.
Yabancı bi' arkadaş var ona konuştum başta ama seninde görüşlerini bekliyorum. İngilizce aksanım çöp ama anlaşılabilir biraz dikkatli dinlenirse.

Son düzenleme:
Ameliyatlık bir durum yok. Sesini kullanmasını bileceksin. Şehinşah'ı biliyor musun bilmiyorum. Türk bir rapçi o sesle popülerite kazandı çünkü sesini kullanmayı bildi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı