Moana - How Far I'll Go şarkısını söyledim

Afedersin. 15 gündür hiçbir mesafe katedemedim. Bir kız var da. Her neyse. Kafama vurdu. Ameliyat riskli mi?
Geyik konularda çok iyi değilim bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ses estetiğinden bahsediyorum. Kalıcı değişikliklere sebep olacak mı?
Büyük ihtimalle olacaktır. Sonuçta ameliyat yapılıyor. Kalıcı olmasa bile, bir süreliğine en azından güzel sesim olur. Geçici zevklerde iyidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geyik mi? Kafama vurdu diyorum. Hayati bir mesele.

Sonunda bize güzel bir video ile dönüş yapabileceksin Erdem.

Bu harika.
İnşallah.

Bak herkes oyun oynar ülkemizde ama, ülkemizde müzisyen az. Ben daha çok daha az sayıda insanların yaptığını başarmak istiyorum. Tahmin ediyorum ki artık ülkemizde o kadar çok gamer var ki, kusmuşlardır bu sektöre artık ve biraz farklılık gerek. İnce ince sesleriyle bıdı bıdı çekiliş yapıyorum diye canlı yayın yapıp, her saniyede bir "Şu kişi abone oldu!" diye sesli bildirim ve hareket eden kanser eden, klişe ayıcık resminin çıkması vs. Ayrıca müzik işini seviyorum ve vazgeçmekte istemiyorum. Anlıyor musun beni? @Eric Sanchez

Gerçi bu tabii ki önceki eserlerinin kötü olduğu anlamına gelmesin. Sadece bir tık yükseleceksin sanırım, bunu kastettim.
Sağol. Bu arada sence sesim yaşım ilerledikçe birazcık daha tok ve kalın olacak mıdır? 18 Yaşındayım ve sözlü şarkı söylemeyi 25 yaşıma kadar bırakmayı düşünüyorum. Sadece acapella yapmaya devam edeceğim çünkü, acapella da daha iyi olduğumu düşünüyorum. Mesela bunlar gibi. Ancak bunların hepsi deneme amaçlı yaptığım kayıtlar. Yani şöyle güzel mikrofon ve küçük ev stüdyomu kurmadan asla bu işte full zaman ve emek harcamayacağım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gerçi bu tabii ki önceki eserlerinin kötü olduğu anlamına gelmesin. Sadece bir tık yükseleceksin sanırım, bunu kastettim.
Cevabını bekliyorum. ;-;

Son düzenleme:
Hiç fena olmamış bence. Bu işleri keyif alarak yaptığın belli. Bence olması gereken ameliyat değil, eğitim. Seslendirmeyi veya şarkı söylemeyi bir iş olarak planlıyorsan bir akademi veya daha güzeli bir üniversite eğitimi iyi olacaktır. Gerçek anlamda sesinde sıkıntı olmayan bir insanın ameliyat edilmesi bence etik bile değil. Diğer taraftan özel hastaneler ticarethane olduğundan istediğin taktirde zevkle yapacaklardır. Okuluna git şan eğitiminden, vurguya, nefes kontrolüne kadar her şeyi öğren. O süreçler zaten birçok şeyi düzelteceği gibi, sen çabalarsan sevdiğin şeyi meslek edinmeni de sağlar.

İnsanlar keyif aldıkları işleri yapmalı ama bu bir işin diğerinden üstün olduğu anlamına gelmiyor. Şarkı söyleme, seslendirme yapma bunlar yayıncılık işlerinden çok daha eski meslekler. İyisiyle kötüsüyle ülkemizde de, dünya genelinde de birçok şarkı söyleyen insan var. Burada taze olan iş şarkıcılık değil beğenmediğin yayıncılık işi aslında. Şarkı söylemekten vazgeçip yayıncılık yap anlamında söylemiyorum, bir işi beğenmemenin onun eskimiş veya kötü yapmadığını söylemeye çalışıyorum. Keyif aldığın işi yapmakla, kimsenin yapmadığı şeyleri yapmak arasında fark var. Senin asıl istediğin ne onu düşün, neyin iyi veya kötü olduğuna da konuların ilgileri, takipçileri karar versin.

Son düzenleme:
Hiç fena olmamış bence. Bu işleri keyif alarak yaptığın belli. Bence olması gereken ameliyat değil, eğitim. Seslendirmeyi veya şarkı söylemeyi bir iş olarak planlıyorsan bir akademi veya daha güzeli bir üniversite eğitimi iyi olacaktır. Gerçek anlamda sesinde sıkıntı olmayan bir insanın ameliyat edilmesi bence etik bile değil. Diğer taraftan özel hastaneler ticarethane olduğundan istediğin taktirde zevkle yapacaklardır. Okuluna git şan eğitiminden, vurguya, nefes kontrolüne kadar her şeyi öğren. O süreçler zaten birçok şeyi düzelteceği gibi, sen çabalarsan sevdiğin şeyi meslek edinmeni de sağlar.

İnsanlar keyif aldıkları işleri yapmalı ama bu bir işin diğerinden üstün olduğu anlamına gelmiyor. Şarkı söyleme, seslendirme yapma bunlar yayıncılık işlerinden çok daha eski meslekler. İyisiyle kötüsüyle ülkemizde de, dünya genelinde de birçok şarkı söyleyen insan var. Burada taze olan iş şarkıcılık değil beğenmediğin yayıncılık işi aslında. Şarkı söylemekten vazgeçip yayıncılık yap anlamında söylemiyorum, bir işi beğenmemenin onun eskimiş veya kötü yapmadığını söylemeye çalışıyorum. Keyif aldığın işi yapmakla, kimsenin yapmadığı şeyleri yapmak arasında fark var. Senin asıl istediğin ne onu düşün, neyin iyi veya kötü olduğuna da konuların ilgileri, takipçileri karar versin.
İnsanlar sesimi sevmiyor. Daha kalın ve daha olgun bir ses tonu bekliyorlar. Mesela ben Harun Can'ı taklit ettiğim zaman, genel olarak sesimi ona benzetebiliyorum ama sadece konuşma sesi olarak. Şarkı söylerken, Harun Can'dan daha çocuksu bir ses geliyor benden. Ses estetiği ameliyatı olmalı mıyım? Harun Can'a zaten yakın sesim var ama, onun daha vasat hali gibi düşün. Ayrıca sana göre şarkı söylemekte mi daha iyiyim yoka acapella da mı?

Moana'daki şarkıyı seslendirmen bence fena olmamış. Acapella işinden çok anlamam açıkçası, seviyorsan üstünde çalışmaya devam et. Sesinin birine benzemesi veya kalın olması da gerekmiyor. Ortada hastalık içeren bir durum yokken bence ameliyat gereksiz. Beden, ses sana ait, son kararı verecek olan da sensin. Bana kalsa eğitim al derim. Kolay gele... :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı