Mobbing sebebiyle işten ayrılma

Nicksizsahis

Hectopat
İş yerinde amirler sıralaması var malum. Bir üstüm çalışmıyor vb diyerek ve birkaç şey daha söyleyerek beni zor durumda bıraktı. Aslı astarı olmayan bazı şeyler söyledi. Bu sebepten ekip amirimiz sürekli beni farklı makinelerde gezdirdi ve birkaç defa işten atılmak ile tehdit edildim. Bu durumlar elle tutulan somut bir şey, bir nesne vb olmadığı için nasıl delil yapabilirim? Nasıl yapılan mobbingden dolayı işten çıkabilirim, tazminatımı ve işsizlik ödeneği mi alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücret ödeyecek durumum yok maalesef.
Anladım ama avukat olmadan da çok zor olur yakınızda hukuk okuyan var ise yardımcı olabilir, onun dışında avukatın sizi yönlendirmesi ve sizin de durumunuzu anlatmanız halinde hukuka uygun dilekçe yazabilir ve sizde o dilekçe ile dava açabilirsiniz.

Anladım ama avukat olmadan da çok zor olur yakınızda hukuk okuyan var ise yardımcı olabilir, onun dışında avukatın sizi yönlendirmesi ve sizin de durumunuzu anlatmanız halinde hukuka uygun dilekçe yazabilir ve sizde o dilekçe ile dava açabilirsiniz.

Anladım. Dava açmadan mobingden işten çıkamıyoruz anlaşılan. Peki sürekli rapor alıp işe gitmesem bu sefer hangi koddan işten çıkartırlar.

Öncelikle bir hukukçuyla konuşun. Patron işçilerini köle gibi görüyor. Ama böyle olmamalı. Yapılan mobbbingleri kayıt altına alabilir, bir sendikayla ilerleyebilirsiniz. Yaptığınız her fazladan çalışma saatini isteyin, yapılan mobbingleri kısa bir şekilde tutanak tutun. Sadece iş yerinde değil hayatın hiçbir yerinde mobbinge uğramamalıyız.https://youtu.be/c9wR1oogdI0 bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Mobbing ile ilgili.

Geri
Yukarı