Mobil ekran kartına zarar vermeden Madencilik yapabilir miyim?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, RTX 2060 Mobile Refresh sürümünü kullanıyorum ve Nintendo Switch için para biriktirirken biraz da destek çıkması için Laptopum ile Mining yapmak istiyorum. Ama aklıma çok fazla takılan bir soru var. Benim bu ekran kartına zarar vermeden Madencilik yapmam mümkün mü? NiceHash'e baktığımda ortalama aylık 800tl'ye yakın kazanabiliyormuşum. Ben aylık 200'e yakın kazansam yeter. Bu şekilde günde 5-6 saat mining yapsam ekran kartıma zarar verir miyim?

75 üstünü seyretmemeli.
Hocam normal kullanımda 73 °C civarlarında geziniyor. Sanırım benim bu cihazın termal macunlarını değiştirmem ve içini temizlemem gerek :D.
1614447755377.png

Hocam normal kullanımda 73 °c civarlarında geziniyor. Sanırım benim bu cihazın termal macunlarını değiştirmem ve içini temizlemem gerek :D.
Eki Görüntüle 898925

Hocam birazcık yüksekmiş :D. Tekrar düşününce 85 dereceyi geçmese de olur. Ama ondan sonrası birazcık sıkıntılı.

Mining GPU belleğini zorlar ısınma normal 80-85 ten yukarı çıkmazsa iyidir.
Hocam şu an Benchmark yapıyorum NiceHash için 88 civarlarında gözüküyor. Sanırım Temizledikten sonra sıkıntı çıkmadan mining yapabilirim.
Voltaj, Clockspeed gibi şeyleri düzgünce ayarladığın zaman sıkıntı yok. Fakat laptopta daha çok ısınma olacaktır.
Hocam Şu an ortalama günde 0.50 USD civarı ancak yapabiliyorum. Voltaj ve Clockspeed hiç ayarlamadım. bu nedenle çok düşük kazanç elde ediyor olabilir miyim? Çünkü sitesinde ortalama günlük 3 USD kazanacağımı söylüyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı