RX 5700 ile ekran kartına zarar vermeden mining yapmak

koltar

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bilgilendirme ve yönlendirmelerinize ciddi şekilde ihtiyacım var.

Bende MSI RX5700 ekran kartı var ve daha önce hiç mining yapmadım. Ben de sizler gibi başlamak istiyorum ancak ekran kartına gram zarar gelsin istemiyorum. Eğer ekran kartına zarar verecekse yapmayayım daha iyi. Malum kart fiyatları ve kart kıtlığı ortada.

Özetle; gerekirse düşük performansla, kartı hiç yormadan mining yapmak istiyorum.

Dün Binance pool'a kaydoldum, lolminer ile kazmaya başladım ve ekran kartı sıcaklığının 67 derecelere çıktığını gördüm. Daha da çıkmadan sizlere danışmak üzere kapattım.

Bu şekilde mining yaparak, ekran kartımı hiç riske sokmayacak, zarar görmemesini sağlayacak ayarlamaları nasıl yapabilirim? RX 5700 için en harika ayarlar nelerdir ve nasıl yapılır?

* Ekran kartım güncel.
* Bu ayarlar nasıl yapılır hiç bilmiyorum daha önce hiç yapmadım.
* Bazı YouTube videolarında voltajı düşürdüklerini gördüm, voltaj düşürmek de riskli bir hareket değil mi?

Yanıtlarınızı ve yönlendirmelerinizi bekliyorum şimdiden kocaman teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power limiti düşerebildiğin kadar düşür.

Core clock -502 yap.

Memory clock hızını 700-1000 civarı yap. Üstüne çıkabiliyorsan tek tek dene.

Fan hızını %50-60 fazla geçirme.

Sıcaklığı 55 altında tutmaya çalış.

Power limiti düşerebildiğin kadar düşür.

Core clock -502 yap.

Memory clock hızını 700-1000 civarı yap. Üstüne çıkabiliyorsan tek tek dene.

Fan hızını %50-60 fazla geçirme.

Sıcaklığı 55 altında tutmaya çalış.

daha önce hiç yapmadığım ve gerçekten hiç anlamadığım için soruyorum;

bu videoda 1:35'ten itibaren arkadaşın yaptığı ayarlar iyi mi, rx5700 kullanmama rağmen önerir misiniz? onun kartı 5500xt imiş, benim rx5700

zira video ya da tarif olmadan fan hızı falan nasıl, nereden düşürülür bulamıyorum ayarlardan. hiç girip de düşürmüşlüğüm yok.
Değil.
ETH kazıyorsunuz değil mi? Core clock düşürüp memory clock OC yaparsanız daha iyi değerler alırsınız.

evet, eth kazmak istiyorum. yeni başlayacağım. değerler inanın çok önemli değil. performans düşük olsun. yeter ki kartı yormasın zarar vermesin. zira bilgisayarım hep açık bütün gün ve film-video izlerken arkada rahatça yormadan çalışabilsin istiyorum.

şu videoda 1:35'ten itibaren arkadaşın yaptığı ayarlar iyi mi sizce? onun kartı rx5500, benimki rx5700. önerir miydiniz?
Bu ayarlar nasıl arkadaşlar, ilk defa yapıyorum o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. lütfen yorum yapın. teşekkürler

Dosya Ekleri

• son5.png
    son5.png
    180,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı