Mobil fotoğrafçılıkta nasıl gelişilir?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar fotoğraf alanında kendimi geliştirmek istiyorum. SE (2020) telefonum var. Bazı insanları görüyorum en çöp telefonlarda çok güzel fotoğraflar çıkartıyorlar. Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Arkadaşlar fotoğraf alanında kendimi geliştirmek istiyorum. SE (2020) telefonum var. Bazı insanları görüyorum en çöp telefonlarda çok güzel fotoğraflar çıkartıyorlar. Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Telefonunuzun kamera ayarlarını değiştirin ya da değiştirmeyin aynısı bende çöp telefon ile efsane resimler çektim.
Bir kareyi farklı pozlar ile çekin.

(Varsa) Elinin titremesini önlemen lazım. Bunun için alıştırma yapabilirsin. Sonra diğer fotoğraflardaki ışık süzmelerine falan dikkat et ve ona göre pozlar çek.

Telefonunun kamerasını Pro Mod görünümüne alarak manuel ayarlar ile istediğin gibi fotoğraflar çekebilirsin. Sonrasında ham haldeki görüntüyü Adobe Lightroom mobil uygulaması ile düzenleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonunun kamerasını Pro Mod görünümüne alarak manuel ayarlar ile istediğin gibi fotoğraflar çekebilirsin. Sonrasında ham haldeki görüntüyü Adobe Lightroom mobil uygulaması ile düzenleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendi telefonumda bu modu nasıl açacağım bulamadım? Gerçi biraz araştırsam galiba bulurum. Videoyu tamamen izledim birkaç deneme yapmak istiyorum. Teşekkürler siz'de.

Kamera uygulamasını açtığında altta yer alan modları değiştirerek pro modu bulabilirsin muhtemelen. IOS arayüzünü tam bilmiyorum.
Galiba klasik kamera'da bulunmuyor. Ama Lightroom içerisinde bu ayarları bulabildim onları kullanacağım yalnız aklıma bir soru takıldı. Lightroom'da RAW yerine DNG var farkı nedir?

Lightroom'da RAW yerine DNG var farkı nedir?
Bu konuda aşağıdaki makalede açıklama mevcut.
Kayıpsız sıkıştırma: fotoğraf makineleri RAW verilerini her zaman en yüksek kalitede kaydederler. Bu yüzden her fotoğraf makinesi üreticisi kendi formatını kullanır. Örneğin Nikon “NEF” biçiminde, Canon da “CR2” biçiminde kayıt yapmaktadır. Öte yandan alternatif olarak Adobe da, bu zamana kadar sadece Pentax ve Samsung DSLR tarafından desteklenen “DNG” formatını geliştirdi.

Geri
Yukarı