Mobil internet nasıl hızlandırılır?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Mobil operatör olarak Vodafone kullanıyorum ve çok yavaş. Siteler zar-zor açılıyor. Yarın ev interneti olmayacağı için mobil interneti bağlamayı düşünüyorum. İnternet tahminimce 0.9 Mbps falan, belki de değildir. Bu interneti nasıl hızlandırabilirim? Epic Games Launcher'i açması yeterli. Epic Games Launcher internet gerektiriyor.

Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp, bu konuda bir şeyler yapabileceklerini sorarak başlayabilirsiniz.

Türk Telekom ve Turkcell hat kullanan telefonları evinize getirip hız testi yapın. Evinizde hangisi daha iyi çekiyor ise o operatöre geçiş yapın.

Az çekiyor yani? Sinyal dişlerindeki dengesizliğe bakıp anlarsın. Muhtemelen Vodafone'dan kaynaklı bir altyapı sorunu var o bölgede, benim önceki oturduğum semtte de aynı operatörle başım dertteydi. Mecburen Turkcell'e geçmiştim. Yardımcı olmamalarının sebebi bu büyük ihtimal.

Az çekiyor yani? Sinyal dişlerindeki dengesizliğe bakıp anlarsın. Muhtemelen Vodafone'dan kaynaklı bir altyapı sorunu var o bölgede, benim önceki oturduğum semtte de aynı operatörle başım dertteydi. Mecburen Turkcell'e geçmiştim. Yardımcı olmamalarının sebebi bu büyük ihtimal.
Olabilir hocam. Şu Vodafone belasından kurtulayım, ben de geçeceğim Turkcell'e.

Geri
Yukarı