Mobil interneti modem üzerinden nasıl verebilirim?

Pharmacist07

Hectopat
Arkadaşlar eczanede çalışıyorum. Güvenlik için SGK bizden statik IP istiyor. 3 statik IP'yi SGK'nın sistemine tanıtma hakkımız var. Bir tanesi zaten güncel olarak kullandığımız internetimiz. Ama malum şartlar dolayısıyla bazen kopmalar olabiliyor, çalışma vs. gibi olaylar yüzünden. 2 tane mobil hattımıza statik IP tanımlaması yaptık. 4 bilgisayar var. Telefonu bağlantı noktası olarak tanımlayıp bilgisayarlar internete bağlansa bile, yine de bazı işlemler için ana makineye ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple internet giderse hemen modemi değiştirip işlerimize bir aksaklık olmadan devam edebilecek bir yol arıyorum. SIM kart takılabilen modemlere baktım ancak çok pahalılar.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar eczanede çalışıyorum. Güvenlik için SGK bizden statik IP istiyor. 3 statik IP'yi SGK'nın sistemine tanıtma hakkımız var. Bir tanesi zaten güncel olarak kullandığımız internetimiz. Ama malum şartlar dolayısıyla bazen kopmalar olabiliyor, çalışma vs. gibi olaylar yüzünden. 2 tane mobil hattımıza statik IP tanımlaması yaptık. 4 bilgisayar var. Telefonu bağlantı noktası olarak tanımlayıp bilgisayarlar internete bağlansa bile, yine de bazı işlemler için ana makineye ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple internet giderse hemen modemi değiştirip işlerimize bir aksaklık olmadan devam edebilecek bir yol arıyorum. SIM kart takılabilen modemlere baktım ancak çok pahalılar.

Öncelikle merhabalar. Benim aklıma gelen çözümler şunlar.

Eğer kullandığınız 4 bilgisayarda Wi-Fi adaptörü varsa telefon üzerinden. Wi-Fi noktası oluşturup bilgisayarlardan bu ağa katılabilirsiniz. Eğer ki bilgisayarınız da Wi-Fi alıcısı yoksa bu bağlantıdaki gibi bir kablosuz Wi-Fi alıcı. (paylaşmış olduğum link tamamen öylesine bulduğum bir link. Forumdaki arkadaşlar sizin için daha uygun ve daha sağlıklı çalışan bir cihazı paylaşırlar )

4 tane Wi-Fi alıcı sizin için yine pahalı geliyorsa eskiden öğrenci evimde uyguladığım yöntemi uygulayabilirsiniz.
Bir bilgisayara USB ile telefondan interneti aktardıktan sonra geri kalan 3 bilgisayara (4 bilgisayarı Ethernet kablosu ile birbirine bağlayacaksınız) Ethernet kablosu ile bağlantıyı taşıyabilirsiniz. Bu işlem biraz zahmetli olabilir çünkü beni bayağı bir uğraştırmıştı.
Bu işlem için "Ethernet kablosuyla iki bilgisayarı birbirine bağlama" şeklinde YouTube'da arama yapabilirsiniz.

Umarım sorunuzu yanlış anlamamışımdır. İyi forumlar.

Cihazda USB internet paylaşım ayarı vardır. Onu açın ve modemin arkasında ki USB girişine bağlayın cihazı. Panelden birkaç ayar yapmak lazım sanırım. Modemin modeli nedir?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04 (2).jpeg
    96,1 KB · Görüntüleme: 24
  • WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04 (1).jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-07 at 16.03.04.jpeg
    102,5 KB · Görüntüleme: 42
Telefondan USB İnternet paylaşımını açıp arkada ki USB çıkışına bağlayın. Panelde İnternet sekmesi altında durum sekmesi var. Orada 3G/4G sekmesi olur. Oraya tıklayın ve SS atın.

Geçici kesinti durumlarında kullanacaksanız ve bilgisayarlarda kablosuz bağlantı varsa taşınabilir 4G modemlere bakın. Fiyatları nispeten daha düşük.

Geri
Yukarı