Mobil oyun yapacağım fikir önerisi

Ferventes

Centipat
Başlıkta da yazdım. Unity üzerinde oldukça ileriyim. Neredeyse her türlü oyunu yapabilirim. Fakat fikir üretmekte hiç iyi değilim. Yaptığım oyunlar var ama Google Play'e koyacak kadar değerli değiller.

Böyle telefonda olsa da oynasam dediğiniz bir oyun var mı? 2D olsa çok daha rahat olur. Aslında bir platform oyunu yapmak istiyorum Mobile ama hikayem yok ve yazacak yeteneğim yok.

Her türlü fikre açığım.

Ben her zaman 2D olan bir dungeon basıp item alıp boss kestiğimiz bir oyun olsun isterdim. Açık dünyada gezmesi mount&Blade gibi olacak kuşbakışı olarak haritayı gezicez. Dungeon bulup girdiğimizde yan kamera olacak. Şehirler olacak böyle zırh satın alıp satabilicez. Kısacası mount&Blade ile dead cells karışımı bir oyun olsun.

İlk once 2D bir oyun yapacaksan Tower defans oyunları hem kolay hem de oynanan oyunlar. Benim en sevdiğim tür ise elementler olduğu oyunlar. Mesela 6 klan olur her klanda farklı tür askerler olur. Mesela doğa klanı olur. Nişancı: Zehirli okçu, savaşçı: Sarmaşık ustaları, suikastçı: Amazon ninjası, tank: Ağaç adamlar, büyücü: Yeşil güneş büyücüsü. Gibi element klanlarının olduğu bir oyun yapabilirsiniz. Başka önerebileceğim oyunsa sağlam bir araba oyunu yapabilirsin. Aklıma bir şey gelirse yazarım.

Hocam bence Dead Cells ya da Noita tarzı bir şey dene. İlk indiren ben olurum.
Ben her zaman 2D olan bir dungeon basıp item alıp boss kestiğimiz bir oyun olsun isterdim. Açık dünyada gezmesi mount&Blade gibi olacak kuşbakışı olarak haritayı gezicez. Dungeon bulup girdiğimizde yan kamera olacak. Şehirler olacak böyle zırh satın alıp satabilicez. Kısacası mount&Blade ile dead cells karışımı bir oyun olsun.
Pocket Rogues tam size göre. Gerçi tamamen kuş bakışı ama denenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı