Oyun yapacağım ama fikir bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanırım karar verdim. Bir hikaye oyunu yapacağım. Distopik bir hikaye olacak. Seçimlere dayalı bir şey yapmayı düşünüyorum bir kaç tane sonu olan. Gündeme uygun bir şey de olabilir yayılmakta olan bir virüs var, tabii ben bunu kurgularsam insanlığı tehdit eder düzeyde olacak. Biz de bir bilim adamı olacağız ve seçimlerimize bağlı sonlar olacak. Buna olaylar veya durumlar eklemek isteyen olursa yorumlarınızı beklerim :)
Yaptığınızda bana haber verin direk oynayayım :)

Sanırsam zined Studios'du firmanızın adı. Circlear çok sade ama el becerisini geliştiren bir oyun. Bence seçimlerle genişleyen bir oyun yap. :D zor ama.

Evet, doğrudur. Gerçekten sade bir oyun ama çoğu kişiye göre zor denebilecek bir oyun. Ama oyuna ne yazık ki bazı nedenlerden dolayı güncelleme getirememekteyim artık. Yani artık yeni yaptığım oyunda odaklanacağım sadece..
Yaptığınızda bana haber verin direk oynayayım :)
Kesinlikle, oyunu yaptığımda burada paylaşacağım :)

Evet, doğrudur. Gerçekten sade bir oyun ama çoğu kişiye göre zor denebilecek bir oyun. Ama oyuna ne yazık ki bazı nedenlerden dolayı güncelleme getirememekteyim artık. Yani artık yeni yaptığım oyunda odaklanacağım sadece..

Kesinlikle, oyunu yaptığımda burada paylaşacağım :)
Oyunlar google playden nasıl paylaşılıyor? Bende birşey yapayım diyorum.

Öncelikle Google Play Geliştirici konsolunu satın almanız gerekiyor. App Store'dakinin aksine tek seferde ödeme yaptıktan sonra bir daha ödeme yapmıyorsunuz. Google Play için ücreti tek seferlik 25 dolar. App Store için ise yıllık 99 dolar. Ben çok öncesinde dolar düşükken almıştım ama hiç paylaşamamıştım. İyi ki de almışım dolar epey arttı o zamana göre...

Technopat gibi forunlarda acayip ilgi görecek bir oyun yapabilirsin.
Tahminimce yapacağın oyunun %80 gibi bir kısmını Türkler oynar.
Böyle Türk atasözleriyle, şiveleriyle oyunu süsleyebilirsin.
Bence "Punch Club" oyunu tarzında bir şey yap. Şimdi elimden geldiğince bir Senaryo yazayım.
-Ara Sahne- Fakir bir aileye sahip olan Recep hep bir bilgisayarının olmasını istemiştir fakat ailesinin durumu boğazına anca yetiyordur.
-Oyun- Karekterimize yaz tatilinde çalışması için bir seçim sunmalısın mesela Sanayi, Telefoncu, Bilgisayarcıda çalış gibi. Çalışmayı seçtiğinde ve mesleğe giriş yapınca o meslek hakkında oyunu oynadığı sırada NPC'ler ile etkileşime geçer. Mesela Telefoncuda çalışıyor Usta gelip tamir etmesi için Eaplle Phone 6 verir sende basit bir öğretici koyarsın. Burası sana kalmış.
-Ara Sahne- Toplam 2 ay .....'da çalışan Recep artık bir bilgisayar toplamaya başlar.
-Oyun- Burada Babazon gibi bir site olacak fakat parçalar kesinlikle 2.el olmalı. Tabii 2.el olacak fakat bazı tehlikeleride barındaracak mesela oyuncu Ekran Kartı alacağında Mining olup olmadığına bakacak.
-Ara Sahne- Bilgisayar Parçalarını başarılı bir şekilde toplayan Recep parçaları birleştirmeye eski ustasının(çalıştığı yer) yanına gider.
-Oyun- Burada onu eski ustası bekler ve ona 30 GB Zamsunk SSD falan hediye eder ayarlarsın sen.
Sonra Bilgisayarı eve getirir babası gurur duyar ve bilgisayarı kurarlar.
-Ara Sahne- Açıldığında Oyunun içinde bir Oyun daha oynarlar falan mutlu olurlar.
Yıllar sonra Recep bir iş yeri açmak ister ve Bilgisayarcı açar ve görevler yerine getirir.
Bilgisayarcı açınca Karekter Özelleştirme özelliği eklenir mesela şöyle.
Bilgisayara Yumruk Atınca Düzelme
%15->%20'ye yükselt.

Söylediğin Fiyatı Kabul Ettirme %20->%25'e yükselt.

Ürünün Sorunlarını Tek Bakışta Anlamak %30->%35'e yükselt.

Gibi özellikler.
Sonra ne olur bilmiyorum. Bence oyunun hikayesine 1.30 saat kafa patlatsan güzel bir şeyler yaparsın. Distopik bir oyunda yapabilirsin tabii.

Google Play Geliştirici konsolunu satın aldıktan sonrası birazcık zor konsolun kullanımı karışık ve çetrefilli ama Youtube'da bir çok rehber var bunun için.
Technopat gibi forunlarda acayip ilgi görecek bir oyun yapabilirsin.
Tahminimce yapacağın oyunun %80 gibi bir kısmını Türkler oynar.
Böyle Türk atasözleriyle, şiveleriyle oyunu süsleyebilirsin.
Bence "Punch Club" oyunu tarzında bir şey yap. Şimdi elimden geldiğince bir Senaryo yazayım.
-Ara Sahne- Fakir bir aileye sahip olan Recep hep bir bilgisayarının olmasını istemiştir fakat ailesinin durumu boğazına anca yetiyordur.
-Oyun- Karekterimize yaz tatilinde çalışması için bir seçim sunmalısın mesela Sanayi, Telefoncu, Bilgisayarcıda çalış gibi. Çalışmayı seçtiğinde ve mesleğe giriş yapınca o meslek hakkında oyunu oynadığı sırada NPC'ler ile etkileşime geçer. Mesela Telefoncuda çalışıyor Usta gelip tamir etmesi için Eaplle Phone 6 verir sende basit bir öğretici koyarsın. Burası sana kalmış.
-Ara Sahne- Toplam 2 ay .....'da çalışan Recep artık bir bilgisayar toplamaya başlar.
-Oyun- Burada Babazon gibi bir site olacak fakat parçalar kesinlikle 2.el olmalı. Tabii 2.el olacak fakat bazı tehlikeleride barındaracak mesela oyuncu Ekran Kartı alacağında Mining olup olmadığına bakacak.
-Ara Sahne- Bilgisayar Parçalarını başarılı bir şekilde toplayan Recep parçaları birleştirmeye eski ustasının(çalıştığı yer) yanına gider.
-Oyun- Burada onu eski ustası bekler ve ona 30 GB Zamsunk SSD falan hediye eder ayarlarsın sen.
Sonra Bilgisayarı eve getirir babası gurur duyar ve bilgisayarı kurarlar.
-Ara Sahne- Açıldığında Oyunun içinde bir Oyun daha oynarlar falan mutlu olurlar.
Yıllar sonra Recep bir iş yeri açmak ister ve Bilgisayarcı açar ve görevler yerine getirir.
Bilgisayarcı açınca Karekter Özelleştirme özelliği eklenir mesela şöyle.
Bilgisayara Yumruk Atınca Düzelme
%15->%20'ye yükselt.

Söylediğin Fiyatı Kabul Ettirme %20->%25'e yükselt.

Ürünün Sorunlarını Tek Bakışta Anlamak %30->%35'e yükselt.

Gibi özellikler.
Sonra ne olur bilmiyorum. Bence oyunun hikayesine 1.30 saat kafa patlatsan güzel bir şeyler yaparsın. Distopik bir oyunda yapabilirsin tabii.
Epeyce uzun bir hikayesi var yazdığınız şeyin bunu yapmam oldukça uzun sürer ama konusu oldukça güzel. Üniversiteye geçince bol bol zamanım olur diye düşünüyorum. O zaman yapabilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı