Mobil Programlamada React Native Kullanmak

RealtimeUfuk

Kilopat
Yer
Beylikdüzü, İstanbul
Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır React Native'i araştırıyorum ve kullanmak istiyorum fikriniz nedir ? Uzun süre JavaScript ile uğraştım, aksine uzun süre Java ile de uğraştım. React Native'e başlamalı mıyım, yoksa Kotlin öğrenip Android Studio'dan mı devam etmeliyim ? Neden React Native diyeceksiniz çünkü tek dille Native bir şekilde her iki platforma da uygulama geliştireceğim için bu bana çok zaman kazandıracak.

Güncel

Eğer ki imkanın var ise Kotlin öğrenmelisin :) Eğer ki JavaScript ile uygulama geliştireceksen Cordova ve IONic Frameworkleri kullanabilirsin. Github üzerinde yapılmış projeleri takip et yine sıkıntı olursa konuda etiketliyebilirsin.

Eğer ki imkanın var ise Kotlin öğrenmelisin :) Eğer ki JavaScript ile uygulama geliştireceksen Cordova ve IONic Frameworkleri kullanabilirsin. Github üzerinde yapılmış projeleri takip et yine sıkıntı olursa konuda etiketliyebilirsin.
Şuan için Java geliştiriyorum, kotlin kafamda başından beri var kotlini iyi anlamak için zaten Java'yı bilmek gerekiyor. İkiside senkron çalışabilmesi ayrı bi güzel

Şuan için Java geliştiriyorum, kotlin kafamda başından beri var kotlini iyi anlamak için zaten Java'yı bilmek gerekiyor. İkiside senkron çalışabilmesi ayrı bi güzel
Kotlini iyi anlamak için Java bilmek cümlesi tamamen yanlış! Kotlin insanlar sırf android programlama için java öğrenmesin diye JB tarafından geliştirildi :D

İhtiyaçları belirleyin, yeteneklerinizi göz önünde bulundurun buna göre karar verin. Şahsen ben Java öğrenmektense mevcut HTML,CSS ve JS bilgime dayanarak Ionic 2 geliştirmeye karar vermiştim. Web API'yi C# ta yazıyorum, diğer tarafta Angular 2 ve HTML ile yürüyorum. Performans sıkıntıları oluyor bariz. Ancak Java öğrenip yazacağım proje 5-6 ayda çıkacaksa bu şekilde hızlıca ihtiyacım olanı çıkartabiliyorum. Mesele bu. Xamarin'e ısınamadım. Ancak Java ile Android programlama üzerine yoğunlaşmak istiyorum geniş bir zamanım olursa.

Merhaba,

Uzun süredir yazılıma ara vermistim. Şimdi tekrardan başlamak için araştırma yapıyorum. Kotlin ve react native karşıma çıktı. Kotlin de yapabildiğimiz her islemi react native de yapabiliyor muyuz. Mobil tarafında yazılım gerçekleştirmek istiyorum. Fakat canım istediğinde mobil dışına da çıkmak istiyorum. Bu diller ile bunu yapabilirmiyiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı