Mobil uygulama geliştirmekte matematik ne kadar önemlidir?

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Mobil uygulama geliştirmek için matematiğin ne kadar önemli olduğunu merak ediyorum.
Bu konuda bir şeyler öğrenmek ve ileride mobil uygulamamı yapmayı planlıyorum ve bu işte matematiğin ne kadar önemli olduğunu merak ediyorum?
Çok ileri düzey bir matematik gerekli mi yoksa normal düzeyde bir matematikle olacak bir iş mi?

Büyük algoritma işlerine girmeyeceksen (data paylaşımı/analizcisi vb.) Temel matematik bilgisi yeterli. Alan konusu derken tam ne dediğini anlamadım, mobil uygulama yapıyorsan Swift, GO gibi dillerde iyi olman lazım grafik vb cizebilmen gerekiyor iyi kötü.

Büyük algoritma işlerine girmeyeceksen (data paylaşımı/analizcisi vb.) Temel matematik bilgisi yeterli. Alan konusu derken tam ne dediğini anlamadım, mobil uygulama yapıyorsan Swift, GO gibi dillerde iyi olman lazım grafik vb cizebilmen gerekiyor iyi kötü.
Bahsettiğim alanlar yani mobil uygulama, web, bilgisayar için uygulamalar vs. Mobil uygulama içinde Android'i tercih edecektik başta bunun içinde kotlini tercih edeceğim sanırsam.

Matematik hayatın her alanında önemli. Yapacağın uygulama ne kadar gerektiriyorsa o kadar bilmen gerekir. Hatta sade matematik yetersiz kalır.

Bir Muhasebe programı yazabilmek için Muhasebe ve yasal prosedürleri de bilmek gerekir. Sade hesap yapabilmek ve yöntemlerini bilmek yetersiz kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı