Mobil veriyi bilgisayarda kullanmak için cihaz önerisi

EndoBero

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuda çok bilgisizim başlık için özür dilerim şimdiden. Babam karavan almış bilgisayarımı oraya taşımak istiyorum ama internet olmayacak. Taşınabilir modem için de pek olumlu bakmadı. Yanlış hatırlamıyorsam bir alet vardı anten gibi bir şey bilgisayara bağlayınca Wi-Fi açılabiliyordu. Bununla telefondaki internetimi kullanabilir miyim? Öyle bir şey varsa hangi cihazı almam gerekiyor?

Dedigim alet bu evde bir tane buldum ama daha hızlısı varsa ondan alabilirim.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    3,1 KB · Görüntüleme: 17
USB WI-FI cihazları mevcut çok iyi performansları yok. Online oyunlarda ping yüksek olur ama yine de internetsiz kalmazsınız.

Arkadaşlar bu konuda çok bilgisizim başlık için özür dilerim şimdiden. Babam karavan almış bilgisayarımı oraya taşımak istiyorum ama internet olmayacak. Taşınabilir modem için de pek olumlu bakmadı. Yanlış hatırlamıyorsam bir alet vardı anten gibi bir şey bilgisayara bağlayınca Wi-Fi açılabiliyordu. Bununla telefondaki internetimi kullanabilir miyim? Öyle bir şey varsa hangi cihazı almam gerekiyor?

Dedigim alet bu evde bir tane buldum ama daha hızlısı varsa ondan alabilirim.

Eğer yüksek hızlara ulaşmak istiyorsanız kaliteli bir USB wifi kartı da alabilirsiniz mesela şunun gibi:

TP-Link Archer TX20UH, AX1800 Yüksek Kazançlı Kablosuz USB Adaptör, 1,2 metre USB 3.0 kablosu, Beamforming Teknolojisi, MU-MIMO, Düşük Gecikmeli Oyun Deneyimi, WPA3, Kolay Kurulum Amazon.com.tr

Ancak mobil internet size yetecek mi? Karavan tam olarak nerede yani anladığım kadarıyla bilgisayarınızı falan oraya taşıyıp orada vakit geçirecekseniz. Eve çok uzak değilse bahçede falansa evdeki wifi menzilini genişletmeyi deneyebilirsiniz mobil internet size yetmeyebilir sürekli oyun oynuyorsanız, video izliyorsanız vs..

Eğer yüksek hızlara ulaşmak istiyorsanız kaliteli bir USB Wi-Fi kartı da alabilirsiniz mesela şunun gibi:

TP-Link Archer TX20uh, AX1800 yüksek kazançlı kablosuz USB adaptör, 1,2 metre USB 3.0 kablosu, beamforming teknolojisi, mu-mımo, düşük gecikmeli oyun deneyimi, WPA3, kolay kurulum Amazon.com.tr

Ancak mobil internet size yetecek mi? Karavan tam olarak nerede yani anladığım kadarıyla bilgisayarınızı falan oraya taşıyıp orada vakit geçirecekseniz. Eve çok uzak değilse bahçede falansa evdeki Wi-Fi menzilini genişletmeyi deneyebilirsiniz mobil internet size yetmeyebilir sürekli oyun oynuyorsanız, video izliyorsanız vs.

30 GB internetim var 5 günlüğüne gideceğiz. Evden uzakta olacak. Sizce 30 GB 5 günlüğüne yeter mi? Büyük ihtimal LoL oynarım ya da video izlerim. Bir de attığınıza benzer daha ucuz bir şey var mı 700 800 civarında.

Fotodaki cihazı kullanabilirsiniz. 30 GB 5 gün yeter ama internet mobil olacağı için oyunda ping yüksek olur büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı