Mobilde neden oyun yok?

İşletim sistemi
Android
Mobilde oyun mu ariyorsun? Emulatorler tam sana gore.

PPSSPP çok eski oyunlar var. Ben 10 dışında hiçbirini bitirip oynamadım. Onlar da kaliteli sayılmaz zaten.

Gaurdian tales ve tiny room Stories'a baktınız mı?

Siz deyince baktım ama onlar da tabii konsol kalitesi beklemiyorum ancak çok basit, insanı atmosferi içine sokmayan kalitesiz oyunlar gibi geliyor. Teşekkür ederim.

Üst tarafta dedikleriniz doğru ama son dediklerin yanlış. Çoğu firma mobile oyun çıkarmaya çalışıyor şu anda. Örnek: Rainbow Six Siege , Call Of Duty Warzone, Battlefield , Warframe , Pay Day vs. uzayıp gidiyor. Bunun sebebi ise mobil oyuncuların her şeye para yatırması. Bilgisayar oyuncuları her şeye para yatırmaz. Mobil oyuncular gördükleri her şeyi satın alır. Bu yüzden mobile daha çok uğraşıyorlar şu anda.
En basitinden R6 Mobile için örnek vereyim oyun 2020'de duyuruldu. Ve hala çıkmadı. Çıkmadığı gibi yanlış bilmiyorsam 3 kere kapalı beta yayınladı. Diyeceğim o ki firmaların geneli mobil oyunculuğu çok önemsemiyor. Pandemi döneminde bir patlama yaşadı. Hatta Krafton PUBG:Mobile'ı Tencent'e satıp hata yaptığını anlayınca kendi mobil oyunlarını çıkardılar. Orada hatalı bir kelime kullanmışım asıl kastettiğim PC bandına daha çok önem veriyorlar.

...insanı atmosferi içine sokmayan kalitesiz oyunlar gibi geliyor.
Hocam, emin olun öyle değiller. Gerçekten. Çünkü atmosferine girebilmek için oyunu oynamanız gerekmekte, oynamak için de dikkat vermeniz. İkisi de dikkat vermeden oynanabilecek oyun değil. Öbür türlü oynanamıyor.

Benim sistem dayanırsa belki. At bakayım link. Önce insanların önerilerini dener sonra emülatör'e göz atarım. Göz attıktan sonra canlı atom bombası gibi telefon patlamazsa yanıt veririm.
Futbol oyunları seviyorsan, Youtube'da özellikle Endonezya'lı içerik üreticileri PPSSPP Emülatorü için PES 13 güncel transfer yaması yapmaya devam ediyorlar. Bir göz atmalısın.

Geri
Yukarı