Mobilden programlama

Mobilden programlama öğrenmek çatalla meyve suyu içmek gibi. Yersiz ve saçma.
N'apim? Hiç yoktan iyidir.
Cxxdroid programına bakabilirsin. Termux ile deneyebilirsin şansını.
Sololearn olur mu hocam? Kitlesi genişmiymiş ne?
Başlangıç için yapabilirsin. CxxDroid uygulaması başlarda işini görecektir.

SoloLearn'ün içinde kendi kod yeri var. Pekiştirip, orada proje yapabiliyorsun. İnsanların yaptıklarına da bakabilirsin. Çok etkileyici oyunlar yapanlar çıkıyor. Ancak imkanın varsa kesinlikle PC'den yapmalısın. Zaten kodlamanın amacı PC üzerine.

Termux üzerinden GCC derleyicisi ve editör olarak da VIM, Emacs ya da nano yüklenebiliyor diye biliyorum. Pratik yapmak için ihtiyacın olan 3 şey Termux+GCC+tercihine göre seçeceğin bir editör.

Kaynak olarak YouTube videoları, eğitim serileri, e-kitaplar ya da dökümanları zaten mobilden takip edebilirsin.

Buna rağmen mobilden çalışmak gerçekten zor ve kısıtlı. İleride (düşük özellikleri olsa bile) bir PC´ye ihtiyacın olacak.

Eğer durum musait değilse onun yerine bol bol video izleyip bol bol okuyup haftada birkaç saat internet kafaye giderek halledebilirsin. Hevesini kırmak istemem ama telefondan olabilecek iş değil.
Ah hocam internet kafe olsa keşke.
SoloLearn'ün içinde kendi kod yeri var. Pekiştirip, orada proje yapabiliyorsun. İnsanların yaptıklarına da bakabilirsin. Çok etkileyici oyunlar yapanlar çıkıyor. Ancak imkanın varsa kesinlikle PC'den yapmalısın. Zaten kodlamanın amacı PC üzerine.
Hocam 2000 TL'ye kadar 2. el bir PC toplasam olur mu?GTA San Andreas, üç beş CS GO açsa yeter.

Selamın aleyküm. Mobilden programlama öğrenilebilir mi? Ben özellikle C ++ istiyorum.
Hocam öğrenemezsiniz.
İlerde eğer gelişmeyi düşünücekseniz ve header, vs. kullanamazsınız telefonda.
Ve kodlarınızda 3000 satırı geçebilir.
Telefonda yapabilirsiniz hemde yapamazsınız.

Telefon alabildigin paraya programlama yapabilecegin bir bilgisayari da her turlu alirsin.
Bence telefonda bunu kastirmanin hic bir aciklamasi olamaz. 2 GB RAM'i olan laptop dahi olsa kurarsin lw bir Linux, terminalden gcc ile takilirsin.

Geri
Yukarı