Mobile GTX 1650 vs Dekstop GTX 1650

Bu dönemde neden masaüstü alınmasın?
Sen kendi laptopunu övmek için açmışsın konuyu.
Pahalı masaüstü. Birde konu buraya sonradan geldi ekran kartı için açmıştım konuyu.
Sen şimdi masaüstü nün performansi ile laptopun performansının arasindaki farki bilmiyorsun sanirsam.
Hocam aradaki performans farkının 5 katı kadar fiyat farkı var.

Türkiye deyiz ne bekliyorsun normalde öyle değil.
Doğrudur ama yapacak birşey yok en f/p hangisi ise onu almak daha karlıdır, uzun kullanış istersin masa üstü alırsın, taşınabilir istersin laptop alırsın. Herkeste şöyle bir algı var masa üstü daha ucuz, daha performanslı diye fakat bazı gpular laptoplarda daha f/p.

Bu GPU'lar arasında nasıl bir fark var?
Paramızın karşılığını en çok hangisi verir?

Masaüstü versiyonu daha güçlü. Masaüstündeki 1650ye mobilde 1650 Ti eşit bir sürü oyun test videosu izledim ve karşılaştırdığımda bayağı aynı 1650 Ti ile. Mobil 1650 işte 10 15FPS civarı daha kötü olabilir masaüstü 1650'den. 1650 mobil masaüstü 1050 Ti'a denk olacak kadar kötü falan diyeni görürsen haha bas geç Mobile kartlar kötü fakat o kadar da değil. Oyunlarda 1650M ile 1050 Ti masaüstü arasında 30 40FPS fark var.

Son düzenleme:
Masaüstü versiyonu daha güçlü. Masaüstündeki 1650ye mobilde 1650 Ti eşit bir sürü oyun test videosu izledim ve karşılaştırdığımda bayağı aynı 1650 Ti ile. Mobil 1650 işte 10 15FPS civarı daha kötü olabilir masaüstü 1650'den. 1650 mobil masaüstü 1050 Ti'a denk olacak kadar kötü falan diyeni görürsen haha bas geç Mobile kartlar kötü fakat o kadar da değil.

Çok haklısınız hocam.

Geri
Yukarı