Mod sitelerinden indirilen içerikler zararlı yazılım taşır mı?

UltimateTeam

Centipat
Assetto Corsa için bazı sitelerden araç ve pist modları indiriyordum, normalde indirdiğim dosyaları tarayınca sıkıntı çıkmıyor ama mod sitelerinde "download" tuşuna bastıktan sonra anlık açılan (muhtemelen sıkıntılı siteler) siteler aklımı kurcalıyor, normalde öyle bir şey çıktığı anda kapatıp tekrar "download" bastığımızda asıl içerik iniyor birçok sitede, ama o açılan anlık sitelerin bize yasal olarak ya da bilgisayara virüs bulaştırma açısından bir sıkıntı teşkil eder mi, eğer ederse bunu nasıl anlayabiliriz diye merak ediyorum, biraz güvenlik ve yasallık konusunda takıntılı biri olmam da bunu düşünmemde bir sebep.

Güvenli siteleri ve linkleri tercih et ayrıca Kaspersky Web korumasını kullanabilirsin işe yarar diye düşünüyorum o harici açılan siteler için.

Güvenli siteleri ve linkleri tercih et ayrıca Kaspersky Web korumasını kullanabilirsin işe yarar diye düşünüyorum o harici açılan siteler için.
Anladım, aslında her yerde gördüğüm sitelerden indiriyorum ama galiba hepsi reklam koyuyor, peki daha önceki durumlar için sıkıntı çıkar mı öyle sitelerin açılması, virüs açısından da Windows Defender ile tarayıp baksam sıkıntı olur mu?

Anladım, aslında her yerde gördüğüm sitelerden indiriyorum ama galiba hepsi reklam koyuyor, peki daha önceki durumlar için sıkıntı çıkar mı öyle sitelerin açılması, virüs açısından da Windows Defender ile tarayıp baksam sıkıntı olur mu?
Sıkıntı çıkar mı tam net bilmiyorum yanlış konuşmayayım ama ben bir şeyler indirirken açılan web siteleri Kaspersky tarafından kapatılıyordu ya da o sayfayı açmıyordu. Kasperskyden indirme reddedildi gibi bir bildirim düşüyordu hatta.

Sıkıntı çıkar mı tam net bilmiyorum yanlış konuşmayayım ama ben bir şeyler indirirken açılan web siteleri Kaspersky tarafından kapatılıyordu ya da o sayfayı açmıyordu. Kaspersky'den indirme reddedildi gibi bir bildirim düşüyordu hatta.

Bende Opera GX var, aslında pop-upları engelle seçeneği açıktı ama neden öyle oldu anlamadım, Kaspersky ile bilgisayarı taradım bir sıkıntı çıkmadı, Opera'ya da uBlock Origin kurdum şimdi ama önceki açılan sayfalar çoktan virüs bulaştırdı mı içimi yiyor.

Geri
Yukarı