Modem 5GHz Wi-Fi'de görülmüyor

VeyselYk

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, eve yeni internet bağlattım NetSpeed 24Mbit fiber internet. Modem, Türk Telekom ZTE zxhn H298A. Modemde 2.4GHz ve 5GHz bağlantı hızları mevcut fakat Wi-Fi'de sadece 2.4GHz olan bağlantı görülüyor. 5GHz olan bağlantı görülmüyor. Sebebi nedir? Nasıl çözerim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu arada modem arayüzünde 5GHz olan seçenek aktif zaten modem üzerinde de 5GHz ışığı yanıyor.
Bir de resimlerde görüldüğü gibi bu tarz hatalar var.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 1.531
  • 2.jpg
    2.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 1.216
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o modemi bende kullanıyorum. Diğer insanlarda görsün. Ben hayatımda o kadar dandik bir modem görmedim. Stabilite sıfır. Önceden VDSL evimde Airties5650 cihazım vardı. Bir defa kırmızı fiş işareti görmemişimdir. O zamanlar SNR'm 29.8 db falandı baya kaliteliydi bağlantım. Ama fiber altyapıya geçtim ve yeni evimize Türk Telekom bu modemi getirdi bağladı. İlk günlerinde gerçekten iyiydi modem. Herşey 2 ay sonra başladı. Hiçbir oyunu oynayamıyorum. Tekrar bağlantı kuruluyor diyip duruyor. Sinirden kafayı yemek üzereyim. Yapabilecek bir şey de yok çünkü modem hiç stabil değil. Ve arkadaş da demiş 5 Ghz açılıp kapanıyor demiş. Henüz oyun oynarken kapanmadı 5 Ghz frekansı ama birkaç defa gözümün önünde kapanıp açıldığını gördüm. Dediğim gibi eğer oyun oynarken stabil bir bağlantı istiyorsanız bu modemle hiç uğraşmayın. Tabi tekrar bağlantı kuruluyor'u görmek isterseniz değişir durum.

Hocam benim normal vdsl modemim de var ama bağladığımda çalışmıyor. fiber olması gerekiyor sanırım çözemedim. yoksa ben de bir an önce kurtulmak istiyorum bu lanet modemden. 5ghz çalıştırabilmek için devamlı resetleyip duruyorum. 5ghz aynı anda 2 cihaz asla bağlanmıyor. Bende de Airties 5760 vardı sanırım. aynı şeyleri yaşamışız.

Modem arayüzünü kurcalayarak hallettim oldu ama dediğin gibi pek fark göremedim ben
Hocam bende 1 hafta oldu turktelekom fıber taktırdım 5Ghz de kullandığım zaman internet bağlantısı kopuyor devre dışı, bağlantı kesildi deyip bağlanmıyor tekrar bağlanmam için modemi aç kapa yapıyorum. Bunun çözümü nedir siz halletmişsiniz galiba yardımcı olursanız sevinirim

Hocam bende 1 hafta oldu turktelekom fıber taktırdım 5Ghz de kullandığım zaman internet bağlantısı kopuyor devre dışı, bağlantı kesildi deyip bağlanmıyor tekrar bağlanmam için modemi aç kapa yapıyorum. Bunun çözümü nedir siz halletmişsiniz galiba yardımcı olursanız sevinirim

Kendi işi hallolunca bir daha uğramamış, klasik insan.

Yeni konular

Geri
Yukarı