Modem Access Point nasıl yapılır?

Alora324

Centipat
Daha fazla  
Eski TP-Link modemimi Access Point olarak kullanmak istiyorum ancak çalışmıyor yardım edebilir misiniz? Ana modemin ağına bağlanıp eski modemin arayüzüne girebiliyorum ancak eski modemin ağına bağlanıp yeni modemin internetine erişemiyorum.

Access point olarak kullanacağınız modemin DHCP ayarını devre dışı bırakarak ip adresini atayıp ethernet kablosu ile iki modemi birbirine bağladınız mı ?

Access Point olarak kullanacağınız modemin DHCP ayarını devre dışı bırakarak IP adresini atayıp Ethernet kablosu ile iki modemi birbirine bağladınız mı?

Hocam pek bilmiyorum ama Ethernet kablosu şart mı? Kablosuz bağlanmak istiyorum mümkünse yan odadan Wi-Fi çekmiyor :(

Modemleri birbirine Ethernet kablosu ile bağladıktan sonra Access Point üzerinden kablosuz olarak interneti paylaşabilirsiniz. (kablosuz ağ mesafesini genişletmek için)

Modemleri kablosuz bağlamanın yolu yok mu hocam? Hocam internet bağlantı türü ne olmalı?

Son düzenleme:
Access Point olarak kullanacağınız Tp-Link'in modeli nedir ? Kablosuz access point routerlar bu dediğinizi yapıyor. Sizin tp-link cihazınızda (modemde) bu özelliğin olup olmadığına bakmak lazım.

Rica ederim.

Ben aynı sistemi evin bir ucundan diğer ucuna ethernet kablosu çekerek yaptım. Kablo uzunluğu sorun olacaksa, siz kablo mesafesini daha kısa tutarak uygun bir konuma access pointi yerleştirebilirsiniz. Kablosuz ağı genişletme açısından yine faydası olacaktır.

Geri
Yukarı