Modem almak

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Ben 8mbps internet kullanıyorum modemim ile sorunum var yeni bir koblosuz modem alıcam , geçenlerde modem satan bir yerde gördüm, modemde 300mbps yazıyordu. Bu terimler ne anlama geliyor bilen biri bana anlatırsa çok sevinirim. Ayriyetten şuanki modem ile 3 oda yandan zar zor bağlaniyorum. İnternet baglantisi iyi bir modem nasil alabilirim ,baglanti uzakligi modemdeki anten sayisi ile alakali birsey mi ? Şimdiden tesekkurler.

300 mbps modemin bağlantı hızıdır. Kablosuz bağlantıda 300 mbps hızına kadar veri taşıyabileceği anlamına geliyor. 300 mbps de bence yeterli.

Çok iyi çeken bir modemin birden çok anteni olması gerekir. Ve bu antenlerin de yüksek db değerine sahip olması lazımdır. Zaten antenin büyüklüğünden bu anlaşılır. Ülkemizdeki en güçlü modemlerden biri DSL-N12U'dur.

Ben 8mbps ve 16mbps internetin farkı nedir , 16mbps daha mı hızlı oluyor?

- - - Güncellendi - - -

Önerdiğiniz modem 300mbps mesela ben 72mbps'lik modem alırsam ne fark olucak ,72'likte internetim yavaş mı olur ? Beni bilgilendirirseniz sevinirim çünkü tam anlamadım bu konuyu ve çok karışık geliyor bana.

Abi ben modeme nerden baksan 8 metre uzaktayım ve aradan 4 duvar geçiyor. Bana öle böle bir modem öner ki duvar muvar dinlemesin abi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar? Bende yeni bir modem aldım TpLink W8968 antenleri normallere göre biraz daha güçlü ayrıca değiştirilebiliyor üzerinde 2 adet 5 dB lik anten bulunuyor. Piyasadaki ortalama modemlerde ise bu 2 dB.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı