Modem arayüzü/Altyapı çelişkisi

yusuffsalih

Decapat
Daha fazla  
Merhaba gençler modem arayüzünde maximum download kapasite hızı 29 Mbps gözüküyor ama paketim 75 Mbps. Altyapımı sorguladığımda 82 Mbps'ye kadar destekliyor. 4 gündür destek açıyorum ilgilenmiyorlar sorun ne olabilir yardımcı olun lütfen.

Aynı durumu yaşıyordum. Kutuya 82 Mbps'ye kadar geliyor ancak sizin alabileceğiniz bizde de 29 Mbps görünüyor, siz 29 Mbps kullanabilirsiniz diyip geçiştirdiler.

Ben kutudan kablo çektim. Tek kablo ile (Cat 6 kablosunun içinden çıkan kablolardan birer tane) 19mbps verdi. Sonra bir tamirciye sordum kabloları 3 3 bağladı hız 45 oldu. Cat 6 kabloydu. Yani kablolarınız biraz eskimiş ya da eski tip olabilir.

Ben kutudan kablo çektim. Tek kablo ile (cat 6 kablosunun içinden çıkan kablolardan birer tane) 19Mbps verdi. Sonra bir tamirciye sordum kabloları 3 3 bağladı hız 45 oldu. CAT 6 kabloydu. Yani kablolarınız biraz eskimiş ya da eski tip olabilir.

Hangi kablo anlayamadım? Evin içerisindeki ethernet kablosumu yoksa binanın kabloları mı?

Hangi kablo anlayamadım? Evin içerisindeki ethernet kablosumu yoksa binanın kabloları mı?
Fotodaki kabloların 3'ünü bir 3'ünü diğer girişe takınca mbps yükseldi. Benim kaldığım apartmanda altyapı yok. O yüzden kutudan kendim çektim. Kablolarınız ince, kalitesiz vs ise bu durum oluşmuş olabilir. Bir telefon tamircisine ulaşıp testi kutudan yaparsanız sorunun apartman içi kablolardan olup olmadığını anlamış olursunuz.

Dosya Ekleri

• SWUEBIZYEW8102017103943_ca6.png
    SWUEBIZYEW8102017103943_ca6.png
    105,6 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı