Modem arayüzünde 41 Mbps upload gözüküyor

Yani internet hızımdan memnum 65 Mbps download 8 upload ama modem ara yüzünü kurcalarken gözüme bir şey takıldı. Max hat değeri 41 Mbps upload olarak gözüküyor. Bu bir hatamı değilse acaba neden ben bu hızı alamıyorum açıklayabilecek biri var mı? Acaba?

Kardeşim sen YAPA'dasın yani yakında Upload limitleri yükselecek. Eğer Türk.net kullanıyorsan o hızlara çıkacaktır yakında, bir arkadaş da yazmış oraya bilip bilmeden VDSL'de 8 üstü upload yok diye de sen aldırma VDSL'de 250 down 100 up rahat destekliyor. Yakında tarifeler yükseliyor.

Kardeşim sen YAPA'dasın yani yakında Upload limitleri yükselecek. Eğer Türk.net kullanıyorsan o hızlara çıkacaktır yakında, bir arkadaş da yazmış oraya bilip bilmeden VDSL'de 8 üstü upload yok diye de sen aldırma VDSL'de 250 down 100 up rahat destekliyor. Yakında tarifeler yükseliyor.
😂 "Şu anda VDSL üzerinden en fazla 8 Mbps alabilirsiniz daha yok maalesef." Bak burada ne demişim, "şu anda." Ayrıca VDSL teorik olarak istediği gibi desteklesin o hızları ama gerçekte almak çok zor. O yakında yükselecek dediğin hızları ben "sanmıyorum" 40 Mbps upload vereceklerini nerede öyle herkese o kadar yetecek kapasite, keşke olsa.

Bilgi konusunda tartışmayacağım, yazılarıma girip bakabilirsin.

Son düzenleme:
Kardeşim sen yapa'dasın yani yakında upload limitleri yükselecek. Eğer Türk.net kullanıyorsan o hızlara çıkacaktır yakında, bir arkadaş da yazmış oraya bilip bilmeden VDSL'de 8 üstü upload yok diye de sen aldırma VDSL'de 250 down 100 up rahat destekliyor. Yakında tarifeler yükseliyor.

Yapa'da olsaydı 8192MB upload tanınmazdı. Yapa kullanıcıları otomatik değerlerde kullanım sağlıyor, hat anlık olarak ne kadar fazla hız desteklerse otomatik olarak o hıza yükseliyor.

Yakında Tarifeler'de yükselme değil güncelleme var.
Halihazırda VDSL hatlarda 4Mbps X2 hız alınıyor, 1 Haziran itibari ile bu hız 5Mbps olarak güncellenecek.
5Mbps X2 yapmazlar ise 8 Mbps Upload'dan 5Mbps Upload'a düşeceğiz.

+Bildiğim kadarıyla TurkNet artık yapa ile ilgili yatırımlar yapmıyor, only fiber ile uğraşıyorlar.

Bilmeyen arkadaşlara sesleniyorum YAPA altyapısına yatırım yapacakları kadar yaptılar zaten. YAPA altyapısı 100mbs upload desteklidir. Birazcık inancınız olsun. Yükseltirler yükseltmezler o kurumların bileceği iş, fakat destek konusunda her türlü YAPA 300down 100up desteklidir VDSL-35b'de.

Kardeşim sen yapa'dasın yani yakında upload limitleri yükselecek. Eğer Türk.net kullanıyorsan o hızlara çıkacaktır yakında, bir arkadaş da yazmış oraya bilip bilmeden VDSL'de 8 üstü upload yok diye de sen aldırma VDSL'de 250 down 100 up rahat destekliyor. Yakında tarifeler yükseliyor.

Evet TurkNet kullanıyorum.
Yapa'da olsaydı 8192MB upload tanınmazdı. Yapa kullanıcıları otomatik değerlerde kullanım sağlıyor, hat anlık olarak ne kadar fazla hız desteklerse otomatik olarak o hıza yükseliyor.

Yakında Tarifeler'de yükselme değil güncelleme var.
Halihazırda VDSL hatlarda 4Mbps X2 hız alınıyor, 1 Haziran itibari ile bu hız 5Mbps olarak güncellenecek.
5Mbps X2 yapmazlar ise 8 Mbps Upload'dan 5Mbps Upload'a düşeceğiz.

+Bildiğim kadarıyla TurkNet artık yapa ile ilgili yatırımlar yapmıyor, only fiber ile uğraşıyorlar.

Bu güncelleme olayını açarımsınız merak ettim de hiç duymamıştım.

Evet TurkNet kullanıyorum.

Bu güncelleme olayını açarımsınız merak ettim de hiç duymamıştım.

Normalde 1 Nisan'da güncellenicekti fiyatlar ve paketler. Fakat ertelendi, şu an TurkNet veya benzeri zam yapmış sağlayıcılar boş yere zam yaptılar.
1 Haziran'dan itibaren port fiyatları değişiyor, Türkiye'de TT üzerinden hizmet satan tüm ISS'lerin zam yapması bekleniyor.
1 Haziran itibari ile, ffth 1000 Mbps download 20 Mbps upload gibi tarifelerde satışa sunuluyor.
1 hazinra itibari ile VDSL ve ffth 50 Mbps ve üstü kullanıcılar yükleme hızı 4 Mbps'den 5'e yükseltiliyor.
Normalde 4Mbps olan yükeleme hızı, pandemi nedeniyle 2 katına çıkartılarak 8Mbps olmuştu.
Pandemi nedeniyle 2 katına çıkan upload devam ederse, 5 Mbps olan paketlerde 10 Mbps yükeleme hızı alacağız.
Fakat TT 'pandemi bitti, artık Online eğitim kalmadı" diyerek 2 katı upload olayını bitirebilir.

Bilmeyen arkadaşlara sesleniyorum yapa altyapısına yatırım yapacakları kadar yaptılar zaten. Yapa altyapısı 100Mbps upload desteklidir. Birazcık inancınız olsun. Yükseltirler yükseltmezler o kurumların bileceği iş, fakat destek konusunda her türlü yapa 300down 100up desteklidir VDSL-35B'de.

Yapa'nın ne olduğunu çoğu kişi iyi biliyor, gelip buraya bilip bilmeden 'konu sahibinin yapa kullandığını söylüyorsun' ona istinaden yazdım o mesajı.

TurkNet artık yapa ile ilgilenmiyor bile. SAYE sistemi geleceği için yapa gibi sistemler boşa yatırım ve kafa şişirmek oluyor şu an.

Bilmeyen arkadaşlara sesleniyorum yapa altyapısına yatırım yapacakları kadar yaptılar zaten. Yapa altyapısı 100Mbps upload desteklidir. Birazcık inancınız olsun. Yükseltirler yükseltmezler o kurumların bileceği iş, fakat destek konusunda her türlü yapa 300down 100up desteklidir VDSL-35B'de.
TurkNet 100/100 simetrik tanımlıyor. Fakat gelen en yüksek hız 60 Mbps civarı upload oluyor. Ama uzaklığa göre değişir. Arkadaş YAPA'da değil Türk Telekom altyapısından hizmet alıyor. Ve verilen en yüksek hız 8 Mbps şu an. Teorik olarak VDSL altyapı Türkiye'de kullanılan teknoloji 50-60 Mbps Upload destekliyor.

YAPA hariç xDSL ile iki haneli upload tanımlamayı tercih etmiyorlar. Tanımlasalardı kullanabilecektiniz.

Geri
Yukarı