Modem arayüzünde hat değerlerinin düşük olması

Nutricion

Kilopat
Daha fazla  
Türknet'e geçiş yapmayı düşünüyorum. Türknette altyapı sorguladığımda bana 75 Mbps’ye kadar internet alabileceğimi gösteriyor. Buraya kadar her şey normal ama modem arayüzünde hat değerlerine baktığımda max 30 Mbps gösteriyor bunun sebebi nedir?

FA558F45-CAF3-4BCD-B2A2-D0B8CCBA4755.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet'e bırakmak istememe sebebim kullanıcıların çoğu internet hizmeti iyi ama arıza yaparsa vay halinize diyor. Müşteri hizmetleri berbatmış.

Türk Telekom'u aradım gelip bina dışındaki hatta bakacaklarmış. Bina içine ücret istiyorlar. Telefondaki Müşteri Temsilcisi hattımın ADSL olduğundan, 16 Mbps'lik internet verildiğinden orada 30 gözüküyor gibi bir şeyler söyledi, arayüzde VDSL yazıyor dediğimde ise paketiniz VDSL destekli dedi. Sizce bununla bir alakası var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet'e geçeceğim, peki temsilcinin dediği sebepten mi burada 30 gözüküyor. Recieve power neden -12'ye -7 gösteriyor?
Alabilirsiniz, şuan TT kullanıyorsunuz anladığım kadarı ile, tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayıp alabileceğiniz en yüksek hızlı pakete geçmek. Yoksa mevcut paketinizin hızı olan 16Mbps'den hizmet almaya devam edersiniz.

Son düzenleme:
Temsilciler genelde teknik bilgiye sahip olmayan kişilerdir, size hattınız desteklediği değer 83 Mbps'e kadar denildiyse 75 Mbps paketi alabilirsiniz. SNR ve hat zayıflaması çoğu kullanıcıdan iyi fakat "Güç(dB)" kısmını modeminiz neden - olarak göstermiş anlamış değilim. Çoğu modem o değeri + veya - olarak nitelendirmeden direk olarak rakam şeklinde sunuyor. Orda 30 gözükmesine takılmayın derin alabileceğiniz en yüksek paketi alıp geçin.

Öyle yapacağım artık. Ama korkuyorum çünkü Türknet Müşteri Hizmetleri kötü diyorlar oraya geçmeden emin olmak istiyorum. Forumlarda aradığım zaman paylaşılan değerlerde mesela max 100 Mbps oluyor, tüm değerleride çok düşük oluyor. Bu bende soru işareti bıraktı.
Temsilciler genelde teknik bilgiye sahip olmayan kişilerdir, size hattınız desteklediği değer 83 Mbps'e kadar denildiyse 75 Mbps paketi alabilirsiniz. SNR ve hat zayıflaması çoğu kullanıcıdan iyi fakat "Güç(dB)" kısmını modeminiz neden - olarak göstermiş anlamış değilim. Çoğu modem o değeri + veya - olarak nitelendirmeden direk olarak rakam şeklinde sunuyor. Orda 30 gözükmesine takılmayın derin alabileceğiniz en yüksek paketi alıp geçin.

Şuan modem arayüzünde bulunan değerler üstünden yorum yaptım, dolayısıyla TurkNet'e geçince değişebilir, kimse size bunun ve bunun yüzünden olucaklardan ötürü net "X" Mbps'e kadar hız alırsınız diyemez. TurkNet'in sitesinden sorgulayınca kaç Mbps kadar alabileceğinizi görürsünüz. Genelde sitede yazan değerler %60-70 doğru oluyor.

Türknette dediğim gibi 75 Mbps’ye kadar diyor. Yani sonuç olarak alabileceğimi söylüyorsunuz teşekkür ederim.
Şuan modem arayüzünde bulunan değerler üstünden yorum yaptım, dolayısıyla TurkNet'e geçince değişebilir, kimse size bunun ve bunun yüzünden olucaklardan ötürü net "X" Mbps'e kadar hız alırsınız diyemez. TurkNet'in sitesinden sorgulayınca kaç Mbps kadar alabileceğinizi görürsünüz. Genelde sitede yazan değerler %60-70 doğru oluyor.
Gördüğünüz gibi Turknet’e geçtim ama hala 29 gözüküyor ve 25 alıyorum.

Dosya Ekleri

• 6A77AF36-8EC2-4A3A-AF48-1A30D965CCC1.png
    6A77AF36-8EC2-4A3A-AF48-1A30D965CCC1.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı