Modem arayüzünde şifre değiştirilmiyor

• Konuyu başlatan B3TA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 536

B3TA

Decapat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RADEON RX 6600/16GB RAM/i5-11400F
Meslek
Grafik Tasarımcı
1682512542411.png

Arkadaşlar gördüğünüz gibi burada şifremi değiştiremiyorum, 2.4G olanında yaptım fakat burada hiçbir erişimim olmuyor. Modemi resetledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi 6 modem galiba. ZTE olmalı.

Eğer öyleyse muhtemelen bağlandığın zaman iki ayrı modem adı değil tek bir bağlantı adı çıkıyordur. Yani 2.4 ve 5 diye ayrım gözükmüyordur. Öyle olduğu için muhtemelen 2.4'ün şifresi 5'e de etki ediyordur.

Wi-Fi 6 modem galiba. ZTE olmalı.

Eğer öyleyse muhtemelen bağlandığın zaman iki ayrı modem adı değil tek bir bağlantı adı çıkıyordur. Yani 2.4 ve 5 diye ayrım gözükmüyordur. Öyle olduğu için muhtemelen 2.4'ün şifresi 5'e de etki ediyordur.
Hocam önceden 2.4g ve 5g ayrı olarak gözüküyordu, res attım şimdi 5g gözükmüyor

5G'yi kapatmanızdaki sebep nedir? Ev içi kısa mesafe olduğundan 2.4 yeterli diye mi hocam?
Yeterli zaten hız de 50 mbps ama bir de şundan sonra kapatma ihtiyacı duydum:

Üstüne 5G ile bağlanan cihazların internetlerinde ara sıra kopma oluyordu. En temizi 2.4 ve sinyal güçlendirici kullanmak oldu.

Yeterli zaten hız de 50 mbps ama bir de şundan sonra kapatma ihtiyacı duydum:

Üstüne 5G ile bağlanan cihazların internetlerinde ara sıra kopma oluyordu. En temizi 2.4 ve sinyal güçlendirici kullanmak oldu.
5G ve 2.4 için belirli kanallar var bende de kopmalar oluyordu o kanallara alınca manuel olarak kesildi.

Ping falan da yükseldiği için FPS oyunlarına giremez oldum. Kanallar nedir?
Wifi Analyzer tarzı programlar hangi kanalın daha iyi verimli olduğunu tespit edebilirsiniz.

Şöyle bir link var inceleyebilirsiniz.

Birleşmiştir. Ayırabilirsin ama Turkcell'i arayıp onlara da yaptırabilirsin. Ben direkt 5G'yi kapattım.
Hocam geç cevap verdim kusura bakmayın ama nasıl ayırabiliriz kolay ise kendim yapayım.

Geri
Yukarı