Modem arayüzündeki değerler normal mi?

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, daha önce kullandığım Millenicom'dan yaşadığım yüksek ping değeri sıkıntıları yüzünden hiç memnun kalmayarak doğrudan TürkNet'e 35 Mbps download olan pakete geçtim ve nispeten daha düşük ping değerleri almaya başladım. Bugün de paketimi 100 Mbps Download'a çıkarttım ve SNR değerimin 30'lardan 10'lara düştüğünü gördüm. Bu değerler normal mi acaba? Bir de bu yukarıda yazan U0 u1 U2 D1 D2 D3 nedir?
35 Mbps alırkenki hat değerlerim;

türknet 35mbps.png

100 Mbps hat değerleri;

türknet 100 mbps.png

Hat değerleriniz gayet normal. Hız yükseldikçe SNR değeri düşer. U1,U2 upload yönündeki SNR değeriniz, D1,D2,D3 download yönündeki SNR değerleriniz. 100'lük pakette neden 88 Mbps tanımlıyorlar anayamadım. Bende türknet 100'lük paketteyim bana 99999 tanımlı.
Adsız.png

Daha önce Millenicom'da 100 Mbps almak istediğimde 100.000 tanımlanmıştı ancak sürekli kopma yaşıyordum. Şu anlık bir sıkıntı yaşamadım. Belki kopma yaşayabileceğim için 88 Mbps tanımlanmıştır.

100 Mbps pakette 88 Mbps tanımlanması Türk Telekom kaynaklı arkadaşlar, bağlı olduğunuz DSLAM'da kilit var. Bunun için Türk Telekom özel müşteri yönetimine mail atıp DSLAM kilidini kaldırmalarını istemeniz gerekmekte.

Şu ana kadar 88 Mbps hızda 2 kere 5'er saniyelik kopmalar yaşadım. Böyle devam ederse ne yapmam gerekiyor?
internet sorunu2.png

Yine kopma yaşadığım bir anda modem arayüzüne girip değerlere baktım ve bununla karşılaştım. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı