Modem arayüzündeki maksimum veri oranı

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Merhabalar. Yaklasık 1 gün önce Türk Telekom'dan TürkNet'e geçiş yaptım. Bildiğiniz üzere TürkNet'e gectikten sonra modem arayüzünden, TürkNet'in vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekiyor. Velhasıl bu ayarları girmeden önce modem arayüzün de bir şey dikkatimi çekmişti. DSL hat durumu bölümü. Burada TürkNet'e daha geçiş yapmadan önce maximum veri oranı (kbps) oranında ki indirme hızı 89 Mbps olarak gözüküyordu. TürkNet'e geçiş yaptıktan sonra burası 59 Mbps'ye düştü. Asıl sorun şu ben TürkNet'in sunmuş olduğu özgür iletişim paketi olan 100 Mbps'lik pakete geçiş yapmak istiyorum. Altyapım da 82 Mbps kadar destekliyor. Santrale uzaklığım ise 107MT olarak gözüküyor. Alacağım hız buymuş 2 Mbps az alsam 80 Mbps düz alacağım kesin.(Altyapım, saha dolabı, ve ev yeni) fakat birkaç yerde şöyle bir şey okudum ve aklımı karıştırdı. Dslam denen bir kilit oluyormuş. Bunu Türk Telekom bilerek kısıtlıyormuş. TürkNet'e geçtikten sonra maximum veri oranı 59Mbps düşünce açıkcası huzursuzlaştım. Boşu boşuna 80 Mbps alamayacak olduktan sonra 35 Mbps'lik paketimi yükseltmenin de pek anlamı olmayacak diye düşündüm. Sizce yanlış mı düşünüyorum. Bu işin aslı nedir? Paketi yükselttikten sonra mı acaba orası 82 Mbps'ye çıkacak. Yani modem arayüzünde ki orayı dikkateme almak lazım. Nedir durum açıkcası bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• modem.jpg
    modem.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 1.648
Son düzenleyen: Moderatör:
Port değişimi isteyebilirsiniz.
Ayrıca şu anki SNR değeriniz ile maksimum 50mbps alabilirsiniz sağlıklı şekilde. 1db 2.5mbps civarı ediyor. 14 değeriniz şu an. 6 daha hakkınız var gibi bu da 15mbps ediyor.

Arkadaşlar. Sizce durum neden kaynaklanmış olabilir. TürkNet ile görüştüm. Bulunduğunuz bölge de 80 Mbps hız alabilirsiniz diyorlar hala. TürkNet sitesinden sorguluyorum. Kendim TürkNet'li olduğum için kendi dairemin sorgulayamıyorum artık ama karsı komşunun kini sorguluyorum 75Mbps diyor. Müşsteri hizmetleri de diyor ki 100'lük pakete geçmeden bir sorun olup olmayacağını göremeyiz diyor şakamı bunlar. Acaba 100'lük pakete geçince. +10 TL vermem gerekiyor. O zaman mı acaba gelen hızı yükseltecekler?

Dosya Ekleri

• turknet.png
    turknet.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 1.459
Merhaba 2 seçenek var turknet ya başkasının boş portuna taktı senin 80nide başkası aldı yada türktelekomu arayıp benim değerleri eski haline getirjn kısıtlamayı kaldırın diceksin evine iki ekip gelecek bir kablo takacak diger kabolyuda santrale kısıtlamayı kaldırcak türktelekkm böyle şeyler malesef yapıyor hata kendi müşterinsine bile yapıyor müşteri 100 megabit anlaşıyor herşey güzel ama müşteri çok indirme yaptığı için 70 megabite düşürüyorlar internetinu aradığındada kablolarda sorun var en kısa zaman düzeltecez diyorlar bende yedim :D dikkatli olun

Yeni konular

Geri
Yukarı