Modem Arayüzündeki Maksimum Veri Oranının Düşmesi

Esgardir

Kilopat
Merhabalar, bundan birkaç gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. TurkNet'e geçmeden önce sitesinde 71 Mbps hızdan faydalanabileceğim yazıyordu. Aynı şekilde TurkNet'e geçerken telefonda görüştüğüm kişi de 70 Mbps'ye kadar hız alabileceğimi söyledi. Geçiş yapmadan önce modemimdeki maksimum veri oranı kısmı da günden güne 70-80 Mbps arasında değişiyordu ancak hiçbir zaman 70'in altına düşmüyordu. Ne hikmetse geçiş yaptıktan sonra 34-36 Mbps'de takılı kaldı ve üstüne çıkmıyor. 71 Mbps hız alacağım diye TurkNet'e geçtim ama 30 Mbps anca alıyorum. TurkNet destek ile görüştüğümde sorunu halledeceklerini ancak sorunun Türk Telekom'dan kaynakladığını söylediler. Türk Telekom da onlara herhangi bir sorun olmadığını hızımın normal olduğunu söylüyormuş. Sizce bu işin çözümü nedir? Hızımı Gerçekten Türk Telekom mu kısıyor? Eğer öyleyse Türk Telekom ile iletişime geçip bu durumu düzelttirebilir miyim?

Modem hız değerlerimde sorun olabileceğini de düşündüğümden, modem arayüzünün görselini de ekledim. Modem değerleri normal midir, anlayan birileri yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı