Modem arayüzündeki uyarı mesajları

Öncelikle merhaba. Bugün bilgisayarımda oyun oynarken birden internet kesildi bilgisayarın ağ bağdaştırıcısı silindi ve böyle bir uyarı aldım:

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Bunu hemen internette aratarak çözümünü buldum ardından komut satırına shutdown -a yazdım ve bilgisayarım kapanmadı. Modemimi birkaç kez kapatıp açtım ve aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcısını tekrar yükledim. Modem arayüzümü kontrol ederken bir ara (sonradan düzeldi) IP adresi bulunamadı hatasıyla karşılaştım. Modemimin log kısmına baktığımda böyle güvenlik hatası mesajları olduğunu gördüm:
Çoğunluk olarak Drop FTP Request, Drop UDP Samba Request, Drop HTTP request yazıyordu.

Screenshot_2.png

Internetimin gitme saati resimdeki 2:07 civarı başlıyor 1 saat sonra geliyor ve tarih 2010'a dönüşüyor resimde görüldüğü gibi. Bu bir virüs mü? İnternetim geldikten sonra direkt Malwarebytes uygulamasını yükledim ve tarattım hiçbir virüs çıkmadı ama durduk yere bunların olması çok saçma. Bu sorunu yaşamış veya uzmanlık alanına giren biri yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3:08'de port scan attack olmuş gözüküyor. Tam olarak ne olduğunu bilemem ama firewall'u olan bir antivirüs kullanmanızı öneririm. Ayrıca modem arayüzüne girip DHCP ayarlarında ağa bağlı cihazları arada bir kontrol edin. Adını veya ip'sini tanımadığınız bir cihaz ağda gözüküyor mu bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı